Se solí do bubnu pračky, pomůže s odstraněním skvrn

Sůl je v domácnosti velmi všestranným pomocníkem – poradí si i s odolnou špínou. A pokud ji přidáte do praní, zničí všechny bakterie.

Jak očistit dům s pomocí soli podle feng-shui i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Chcete znát moji tajnou zbraň, kterou používám při praní prádla? Jde o obyčejnou sůl z kuchyně. Nejenže zvyšuje účinnost pracího prostředku, ale také skvěle odstraňuje skvrny, včetně těch zapraných a zaschlých, jak píše web AAA zdraví. Dokáže také navrátit tkaninám bělost a obnovit intenzitu barev vašeho oblečení.

Co umí sůl v koupelně

Kromě schopnosti bojovat se skvrnami je podle webu Náš Dům sůl vynikajícím neutralizátorem zápachu, který bojuje proti nežádoucím pachům, jako je pot, cigaretový kouř a zatuchlina, které běžné prací prostředky nemusí zcela odstranit. Tento nenápadný bílý prášek navíc podle mých zkušeností funguje jako změkčovač vody, chrání pračku před usazováním vodního kamene a vaše oblečení bude díky němu na dotek jemnější.

Všestrannost soli při praní prádla

Sůl se dokáže vypořádat se skvrnami, což je její hlavní předností. Je velmi účinná při uvolňování a rozpouštění různých typů skvrn, což z ní činí vynikající doplněk vašeho arzenálu pro praní. „Sůl je nejen bojovníkem proti skvrnám, ale také zlepšovatelem barev. Dokáže pomoci obnovit živost barevných oděvů, takže vypadají svěže a nově,“ napsala vám paní Zdeňka Ž. z Humpolce.

Jak používat sůl k odstraňování skvrn

Postup použití soli k odstranění skvrn z prádla je jednoduchý a účinný. Jednoduše vložte do pračky prádlo, které hodláte prát, jako obvykle. Použijte obvyklé množství pracího prostředku a aviváže (pokud ji používáte). Před spuštěním pracího cyklu nasypte do bubnu přibližně dvě polévkové lžíce soli a dbejte na to, aby se sůl rovnoměrně rozptýlila.

Pokud se čas od času potýkáte s nepříjemně obarveným prádlem, naučte se do pračky preventivně přidávat docela obyčejné bobkové listy iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud chcete mít vždy zářivě čisté prádlo a zároveň i dokonale vyčištěnou pračku, vsaďte na jednoho obyčejného pomocníka – sůl

Poté spusťte pračku s preferovaným pracím cyklem. Přidání soli zlepší proces praní a účinně se vypořádá se skvrnami a zápachem. Po vyprání uvidíte, že odolné skvrny zmizely a vaše oblečení voní svěže a čistě.

Používejte sůl vždy střídmě

I když sůl dokáže s prádlem zázraky, je nutné ji používat uvážlivě. Její nadměrná aplikace může vést k problémům s pračkou. Má totiž potenciál urychlit rezavění kovových součástí vašeho spotřebiče, což může negativně ovlivnit jeho životnost.

Sůl dokáže být v domácnosti velmi všestranným pomocníkem – pokud ji použijete správně, postará se o perfektní klima v ložnici iZdroj fotografie: Depositphotos
Sůl je v domácnosti velmi všestranným pomocníkem – poradí si i s odolnou špínou

Proto je vhodné používat sůl jako prací prostředek selektivně, například při řešení obzvláště odolných skvrn. Jednou za čas také nezapomeňte pračku důkladně vyčistit, abyste zbytky soli z jejích útrob odstranili. Skvěle vám s tím podle návodů od Chalupáři-Zahrádkáři pomůže například obyčejný ocet nebo levné ručně vyrobené tablety do myčky.

Jaké jsou vaše triky pro praní prádla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články