Síran amonný vyživí půdu a zvýší výnosnost zasazených plodin

Doplňte vyčerpané zásoby živin v půdě a zajistěte rostlinám ideální podmínky pro zdravý růst a vývoj. Takto si snadno zajistíte opravdu bohatou a chutnou úrodu.

Leckdy jsou staré prověřené recepty tím nejlepším, co svým rostlinám můžete poskytnout. Mezi osvědčené stálice patří i síran. i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Abyste si mohli vypěstovat vlastní zásobu ovoce a zeleniny, je třeba dodržovat v období jejich aktivního růstu určitá pravidla. Výnos zasazených rostlin můžete ještě zvýšit tím, že půdu v záhonu před výsadbou obohatíte dávkou potřebných živin. Aplikujte zálivku ze síranu amonného a užijte si v létě opravdu velkou sklizeň plnou lahodných plodů.

Jak na pěstování rostlin

Než se pustíte do samotného výsevu nebo výsadby rostlin, měli byste si pečlivě rozplánovat jejich nejvhodnější umístění. Některé druhy se vzájemně nesnesou, jiné si konkurují nebo vyžadují zcela odlišné podmínky. Měli byste se také vyhnout pěstování stejného druhu rostliny na tomtéž místě jako v předešlém roce, protože zdroje některých látek a prvků mohou být zcela vyčerpány. Pokud ale není zbytí, doplnit je můžete některými vhodnými způsoby. 

Jak obohatit půdu v záhonech

Zlepšit úrodnost půdy můžete například pomocí síranu amonného. To oceníte zejména v případě, že se chystáte brambory zasadit na stejné místo, jako v loňském roce. Ideální čas pro aplikaci tohoto hnojiva je na jaře před výsadbou brambor. V případě, že již máte zasazeno, můžete naředěnou připravenou směs nalít na záhon.

pěstování brambor iZdroj fotografie: Depositphotos

Využití síranu amonného

Kvalitní úrodná půda by měla mít hojně zastoupeny tři základní prvky, kterými jsou dusík, draslík a fosfor. Nemusíte kupovat drahá hnojiva plná nebezpečných chemických a toxických látek. Využít můžete také levnější řešení, kterým navíc ušetříte i životní prostředí. Pro vaše rostliny je jeho použití také mnohem bezpečnější, protože škodlivé látky se mohou během růstu přenést i do plodů.

Použití síranu amonného

Abyste půdu pro pěstování brambor dostatečně připravili, nasypte na záhon tuto výživnou směs. Na 100 metrů čtverečních budete potřebovat přibližně 34 polévkových lžic. Pro lepší výsledkem můžete síran amonný smíchat v kyblíku s granulovaným univerzálním hnojivem a rovnoměrně na záhon rozprostřít. Při výsadbě brambor vhoďte trochu síranu amonného přímo do vyhloubené jámy. Brambory vám vyrostou velké a opravdu chutné.

Jak pěstovat brambory

Čím ošetřujete záhon před výsadbou vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články