Negativní energii z domova vyplaví obyčejná sklenice vody pod postelí

Voda má v našich životech nezastupitelné místo. Málokdo však ví, že může pomoci i s usínáním. A to velmi dobře.

i Zdroj fotografie: Gabecollett / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Voda má v našem životě nezastupitelnou roli – koneckonců, bez jídla údajně lidé vydrží okolo čtyřiceti dní ale bez vody jen 4. Ovšem tato zdánlivě obyčejná tekutina má mnohem více pozitivních vlastností, než většinou lidé tuší. Proč se jí například vyplatí dávat ve sklenici pod postel? To vám prozradí filozofie feng-shui.

Voda jako prvek ve feng-shui

Ve feng-shui je voda jedním z pěti základních prvků (spolu s ohněm, zemí, dřevem a kovem), které mají vliv na energii v prostoru. Voda symbolizuje život a tok energie a může být velmi užitečná při vytváření harmonie a rovnováhy v prostoru. Voda v prostoru může být reprezentována skutečnou vodou, jako jsou fontány, akvária nebo jezírka, nebo může být symbolicky přítomna na obrazech nebo dekoracích. Je důležité dbát na to, aby voda v místnosti byla vždy čistá a udržovaná, aby nedocházelo k hromadění bakterií nebo plísní.

Ovšem může být také spojována s konkrétními oblastmi života, jako jsou finance, prosperita, kariéra nebo vztahy. Pokud chcete zlepšit určitou oblast života, můžete umístit vodu do příslušné části místnosti. A v neposlední řadě má voda také vliv na energetický tok v místnosti. Je důležité dbát na to, aby voda v místnosti tekla a neměla stagnující energii. Proto je důležité pravidelně měnit vodu v fontánách nebo akváriích a zajistit, aby nebyla umístěna v blízkosti překážek, které by mohly bránit volnému toku energie. A jak to všechno souvisí se spánkem?

Proč dávat sklenici vody pod postel

Voda může být také spojována s určitými světovými stranami a prvky v místnosti. Například umístění vodního prvku do oblasti jihu může podporovat prosperitu a bohatství, zatímco umístění vodního prvku do oblasti severu může podpořit kariéru. A dokáže i tzv. vychytat negativní energii. Pokud se vám tedy každý večer špatné usíná, zkuste si dát pod postel právě sklenici s čistou vodou. Měla by působit uklidňujícím dojmem a usínání vám tak ulehčit (podobný účinek má i sklenice se solí).

Proč dávat sklenici s vodou pod postel iZdroj fotografie: Pixabay

Její nejdůležitější funkci však objevíte až ráno. Je voda, která jste vyjmuli zpod postele, zakalená nebo plná bublinek? Pak je jisté, že do sebe nasála množství negativní energie. Vylijte ji proto do odpadu a celou proceduru opakujte, dokud nebude ráno křišťálově čistá. Provedete tak nenáročnou, a přitom velmi levnou očistu prostoru, která udělá z vaší domácnosti zase o kousek lepší a pozitivnější místo. A navíc s minimální investicí, takže se rozhodně vyplatí to zkusit.

Proč vsadit právě na vodu?

Celkově lze říci, že voda je velmi důležitým prvkem ve feng-shui a může být velmi užitečná při vytváření harmonie a rovnováhy v prostoru. Je však důležité dbát na to, aby byla voda v místnosti vždy udržovaná a umístěná tak, aby podporovala volný tok energie. Špatné umístění totiž může vaše problémy naopak zhoršit. Její účinek mohou podpořit i vhodné rostliny.

Jaké jsou vaše triky pro ničím nerušený spánek?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články