Proč dávat sklenici se solí pod topení: Cesta za lepším bydlením podle Feng-shui

Obyčejná sklenice soli vám může pomoci očistit dům od negativní energie. Stačí ji jen umístit pod používané topení.

Jak očistit dům s pomocí soli podle feng-shui i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Některé babské rady bývají doslova k nezaplacení. A jedné z nich se opravdu vyplatí věnovat pozornost. Pro jeho provedení totiž budete potřebovat jen sklenici obyčejné soli, kterou postavíte pod topení. A proč je dobré to pravidelně dělat?

Pomoc podle učení feng-shui

Feng-shui je dávná čínská praxe, která se zaměřuje na uspořádání prostoru tak, aby v něm proudila pozitivní energie a minimalizovala se negativní energie. Vychází z myšlenky, že existuje proud energie nazývaný „chi“, který je přítomen ve všech věcech a prostředích. Cílem feng-shui je zajistit, aby se tento proud energie plynule a volně pohyboval a aby podporoval zdraví, štěstí a blahobyt obyvatel domu.

Existují však určité oblasti nebo prvky v prostředí, které mohou bránit plynulému pohybu chi, a proto by se měly minimalizovat. Jde například ostré rohy nábytku, špatné osvětlení či nepořádek. To vše může vytvářet stagnující energii, která prý dokáže mít negativní vliv na zdraví a pohodu obyvatel domu. Soli jsou jedním z mnoha nástrojů, které lze použít k očištění domu od negativní energie a vyvážení energie v prostoru (mezi další oblíbené techniky patří i použití těch správných pokojových rostlin).

Jak vyčistit dům s pomocí soli

Je tedy důležité se věnovat uspořádání prostoru, aby byl co nejvíce v souladu s principy feng-shui. To může přispět k vytvoření příjemného a harmonického prostředí, které podporuje zdraví a blahobyt všech obyvatel. Pokud je narušení proudění energie chi malé, může ho vyřešit obyčejná sklenice soli postavená pod topení. Další by měly přijít do rohu místnosti. Po 24 až 48 hodinách by se měl proud negativní energie upravit. Pokud to ovšem nebude stačit, musíte vsadit na osvědčený postup očisty.

Jak očistit dům s pomocí soli podle feng-shui iZdroj fotografie: Pixabay

Začněte od nejvyššího patra domu a postupně sestupujte dolů. Rozhoďte hrst soli v každé místnosti, a to zejména tam, kde cítíte napětí nebo kde máte pocit, že tam proudí negativní energie. Nechte sůl působit přibližně 48 hodin, nebo dokud vaše nepříjemné pocity nezmizí. Sůl poté pečlivě odstraňte, a to včetně prachu, který by se z ní mohl uvolnit. Během očišťování místností od soli se zaměřte na detaily. Důkladně utřete prach a špínu z každého rohu místnosti, zvláště z těch, které jsou nejvíce vystaveny. Věnujte pozornost i všem oknům, dveřím a podlahám.

Co ještě udělat pro harmonii v domě

Nezapomeňte na to, že feng-shui je starodávné čínské učení, které se zaměřuje na to, jak vytvářet harmonické a vyvážené prostředí v domě nebo kanceláři pomocí rozmístění nábytku, barev, světla a dalších prvků. Proto po úklidu místnosti zavřete dveře a pusťte si na chvíli příjemnou hudbu, jež vám pomůže uvolnit napětí a usměrní pozitivní energii do prostoru. Skvělá je k tomuto účelu například žlutá orchidej.

Pokud máte doma jakékoliv krystaly, můžete je během této doby také použít k posílení pozitivní energie v prostoru. Jednoduše je položte je na strategická místa, jako jsou okenní parapety nebo police a nechte je působit. Uvidíte, že výsledný efekt bude mnohem lepší.

Jak bojujete s negativní energií v domácnosti vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články