Slimáci se plodin ani nedotknou, ze zahrady je vyžene pivo s octem

Vyrobte si past na slimáky z piva a octu a zbavte se tak těchto škůdců jednou pro vždy. Tato metoda je šetrná ke zvířatům i rostlinám.  

Slimáky ze zahrady vyžene kousek docela obyčejné mědi i Zdroj fotografie: Ettore Balocchi / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Každý zkušený zahradník ví, jakou spoušť mohou plži a slimáci na zahradě provést. Oba vypadají sice velice nenápadně, ale škody umějí nadělat opravdu velké a často i nenávratné. Musíte proti nim proto zakročit těmi nejúčinnějšími prostředky, které najdete. A mnohdy to mohou být ty přírodní – například pivo a ocet.

Slimáci jsou nevítanými návštěvníky 

Slimáci mají rádi vlhko a velmi rádi se rojí ve vlhkých prostorech, nebo na mokré trávě. Svým drsným jazykem umí zlikvidovat jak mladé výhonky, tak i velké a tuhé rostliny (tedy pokud jim chutnají). Proto je rozhodně lepší se jich jednou pro vždy zbavit s pomocí k přírodě šetrné biologické metody.  

K účelu zlikvidování šneků a hlemýžďů nemusíte vždy používat chemické prostředky zakoupené za nemalé peníze v drogérii. Stejnou službu vám udělá také doma vyrobená past. Budete na ni potřebovat jen ingredience, které má většina lidí doma, a nestojí tak ani třetinu ceny tradičně pořizovaných jedů na slimáky, které jsou k dostání v obchodě.  

Jak vyhnat slimáky iZdroj fotografie: Depositphotos

Past na slimáky jen ze dvou ingrediencí 

K výrobě pasti na slimáky budete potřebovat jen dvě ingredience, a to docela obyčejný ocet (oceňovaný jak v kuchyni, tak i při úklidu domu)a národem milované pivo. Tyto dvě potraviny smíchejte v poměru 1:1. Vzniklý roztok pak nalijte do sklenic nebo jiných nádob a ty poté zakopejte hluboko do země. Postupujte tak, aby byl jejich horní okraj zarovnaný s povrchem zeminy. Slimáci, lákaní touto pro ně omamnou vůní, spadnou do této pasti a vy je pak budete moci bez obav ze své zahrady odklidit.  

Místo octa můžete použít také docela obyčejné kvasnice (vůně slimáčí pasti se tak ještě znásobí). A jak vhodná nádoba vám může posloužit vydlabaná polovina melounu, která je pro tyto škůdce také neodolatelným lákadlem. Nezapomínejte však pasti pravidelně vyprazdňovat a doplňovat jejich obsah – jinak přestanou velmi brzy účinkovat.

Jak hubíte slimáky a další škůdce vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články