1 lžíce do záhonu ve fázi výnosů: Pro papriky, rajčata a okurky je jako stvořená. Dodá jim vše, co potřebují

Univerzální vrchní hnojivo na plodovou zeleninu, které poskytne dobrou sklizeň rajčat, paprik nebo třeba okurek.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud se snažíte svou zahradu hnojit ekologicky, pak si určitě kladete otázku, jaké přírodní prostředky lze použít, pokud chcete získat dobrou úrodu paprik, okurek nebo rajčat. Naštěstí existuje jednoduché univerzální hnojivo, jehož účinnost byla ověřena celými generacemi zahradníků.

Jak hnojit plodovou zeleninu

Počínaje červencem přihnojujte svou plodovou zeleninu třikrát za sezónu slabým roztokem sody. To je nezbytné, aby se půda zbavila škodlivin, choroboplodných zárodků a dalších patogenních jevů, což pomůže zabránit obávanému žloutnutí listů, což je zvláště důležité v červenci a srpnu. Příprava tohoto hnojení je velmi jednoduchá:

  • na 10 litrů vody
  • použijte 1 polévkovou lžíci jedlé sody.

Pak dobře promíchejte a máte hotovo. Výsledný roztok lze po nalití do postřikovače aplikovat na rostliny postřikem nebo s ním rostliny klasicky zalévat. Na každý keř je potřeba přibližně 1 litr tohoto hnojiva, aby byla soda bicarbona na plodovou zeleninu maximálně účinná. Je levná, takže by to neměl být problém.

Soda bicarbona na plodovou zeleninu

A proč používat sodu na zeleninové záhony? Soda chrání vaši zeleninu před škůdci, posiluje rostlinu a jedním dechem také zabraňuje žloutnutí listů. Ovšem pokud ji chcete používat jen preventivně, pak zvolte jiný poměr surovin. V takovém případě vám bude stačit poměr 1 lžičky sody na 2 litry vody.

iZdroj fotografie: Pexels

Aby bylo veškeré ošetření ještě účinnější, pak ho provádějte brzy ráno nebo večer, aby rajčata nebyla po postřiku vystavena přímému slunečnímu záření a nedocházelo tak k popáleninám listů. To by se totiž mohlo stát vstupní branou pro nejrůznější onemocnění – především pro ta houbová nebo s virovým původem.

Perfektní hnojivo představuje i plevel. Naučte se, jak připravit výluh z jinak nenáviděných kopřiv, který skvěle vyživí zahradu

Jak pečujete o svou plodovou zeleninu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články