Staré noviny nevyhazovat, skvěle fungují jako past na slimáky

Staré noviny mají řadu využití, málokdo ale ví, že se skvěle hodí i proti slimákům. Jejich aplikace je přitom opravdu jednoduchá.

Staré noviny nevyhazovat, skvěle fungují jako past i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Péči o zahradní a pokojové rostliny i jejich ochranu před škůdci vám usnadní některé prostředky a suroviny z vaší domácnosti. Jejich používání je z dlouhodobého hlediska vůči životnímu prostředí i vašemu vlastnímu zdraví mnohem šetrnější a bezpečnější. Takto si zajistíte opravdu bohatou úrodu plnou velkých a šťavnatých plodů plných vitamínů a prospěšných látek.

Jak naložit se zbytky z domácnosti

Velké množství organických zbytků zbytečně končí v odpadkovém koši se směsným odpadem. Přestože se dají opakovaně využít. Některé vám pomohou zjednodušit a zefektivnit úklid, jiné využijete na své zahradě. A pokud se vám nic z toho nechce, vždy je můžete vyhodit je na kompost nebo do bioodpadu, kde se stanou součástí výživné hnojicí směsi. Využít tak můžete i takový odpad, od kterého byste to nečekali.

Jak se zbavit všech slimáků

Dejte slimákům sbohem: Odežene je kus mědi, pochytá je droždí a popel

Zkuste to se starými novinami

Velmi užitečné jsou třeba staré noviny, které dokážou z vaší zahrady vyhnat i tak obávané škůdce, jako jsou slimáci, jak informuje web Pasti. Stačí je rozprostřít na místa, kde je vlhko a temno. Pak už je zbývá jen trochu postříkat pivem a počkat přes noc. Ráno pod nimi i na nich najdete množství těchto škůdců, které přilákalo vlhko a vůně jejich oblíbeného nápoje – více o tomto tématu psali Chalupáři-Zahrádkáři už dříve.

Naučte se využívat organické zbytky ze své domácnosti na zahradě, a ušetřete tím životní prostředí i peníze. Rostliny tak ochráníte před škůdci. iZdroj fotografie: Freepik
Naučte se využívat organické zbytky ze své domácnosti na zahradě, a ušetřete tím životní prostředí i peníze. Rostliny tak ochráníte před škůdci

Začněte využívat kávovou sedlinu

Někteří lidé si bez svého šálku kávy ani neumí představit začátek dne. Jiní potřebují několik dalších, aby vůbec měli dost energie na zvládnutí všech úkolů, jež je ten den čekají, a někdo ji pije, jen aby si vychutnal lahodnou chuť tohoto nápoje. Kávová sedlina, která vám z její přípravy zbude, vám pak poslouží jako cenný a užitečný pomocník. Kofein je totiž pro plže toxický, jak už Chalupáři-Zahrádkáři informovali. Kávu tedy stačí rozsypat okolo zranitelných rostlin a máte vystaráno, jak doporučuje i web Genialne.

Jak proti těmto škůdcům bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články