Tablety do myčky vhoďte do pračky, hravě si poradí se všemi nečistotami a zápachem

Pokud chcete, aby byla vaše pračka zase jako nová, vezměte si k ruce tablety do myčky – dokážou vám s tím skvěle pomoci.

i Zdroj fotografie: Onderwijsgek / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Tablety do myčky nádobí jsou vyvinuty tak, aby odstraňovaly odolné skvrny od jídla a mastnotu, a proto jsou účinným čisticím prostředkem i pro pračku. Musíte je však do celého procesu zapojit správně, jinak nebudou fungovat tak, jak mají.

Dávkování a cyklus

Vložte dvě tablety do myčky přímo do bubnu pračky. Zvolte nejdelší a nejteplejší mycí cyklus (obvykle dezinfekční nebo vyvářku) a nechte jej proběhnout naplno. Tím zajistíte důkladné vyčištění všech usazených nečistot, mastnoty a pracích prostředků.

Po skončení cyklu s tabletami do myčky nádobí spusťte pračku znovu na stejný cyklus, ale tentokrát už bez čisticích prostředků. Tento krok je klíčový – zajistí totiž úplné opláchnutí všech zbytků čisticích prostředků. Pokud má vaše pračka speciální čisticí cyklus, můžete jej také bez obav použít. V takovém případě však nalijte do bubnu šálek octa. Chalupáři-Zahrádkáři také tablety do myčky doporučují jako skvělý prostředek pro čištění starých plechů a pekáčů. A na mastnou digestoř platí docela obyčejná jedlá soda

Čím je pračka čistější, tím déle nám vydrží: Její životnost prodlouží ocet – dezinfikuje, čistí a ničí vodní kámen

Přírodní alternativy čištění

Ti, kteří dávají přednost přírodním čisticím prostředkům, mohou podle webu iReceptář použít i ocet, kyselinu citronovou nebo jedlou sodu. Ovšem přestože jsou ekologické a cenově výhodné, jejich čisticí síla se nemusí vyrovnat čisticím prostředkům na chemické bázi.

Jak čistit pračku octem a jedlou sodou

Web Heuréka radí přidat 2 šálky bílého octa do dávkovače na prací prášek nebo přímo do bubnu. Pračku poté spusťte na nejdelší cyklus s nastavením nejvyšší teploty. Ocet má vynikající dezinfekční a dezodorační vlastnosti, ale připravte se, že se vám v koupelně na pár hodin usídlí opravdu silný octový zápach. Pomůže vyvětrání nebo (pokud takovou možnost stejně jako já nemáte), zapálení jakékoli svíčky – nemusí být vonná.

Tablety do myčky jsou co do použití v domácnosti mnohem univerzálnější, než si nejspíš myslíte – skvěle si například poradí s čištěním pračky. iZdroj fotografie: Freepik
Tablety do myčky jsou co do použití v domácnosti mnohem univerzálnější, než si nejspíš myslíte – skvěle si například poradí s čištěním pračky

Po octovém cyklu přidejte do bubnu 1/2 šálku jedlé sody a znovu spusťte stejný cyklus. Jedlá soda pomáhá neutralizovat zbývající zápach octa a také odstraňuje minerální usazeniny a zbytky pracího prostředku. A to opravdu účinně.

Jak vyčistit opravdu silně zanesenou pračku

Které prostředky pro čištění pračky používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články