Trouba se leskne jako nová, v mžiku ji vyčistí tableta do myčky

Tableta do myčky může mít v domácnosti mnoho zajímavých využití. Skvěle s ní například vyčistíte svou kuchyňskou troubu.

Trouba se leskne jako nová, v mžiku ji skvěle vyčistí tableta do myčky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Představte si to: vaše trouba, která kdysi byla ozdobou vaší kuchyně, nyní vypadá jako relikvie z dávných dob kuchařských maratonů. Zbytky minulých pokrmů tvrdošíjně ulpívají na jejím vnitřku a odolávají vašim polovičatým pokusům o drhnutí. Pokud jste už také vyzkoušeli nejrůznější čističe, ale vůbec nic vám nezabralo, můžete podle webu iReceptář ještě vsadit na tabletu do myčky. Bude vám stačit jen jedna.

Jak vyčistit troubu tabletou do myčky

Než se pustíte do této čisticí odysey, je třeba se trochu připravit. Začněte tím, že pod dvířka trouby položíte utěrku, která ochrání podlahu před případnými kapkami nebo rozlitými tekutinami. Poté vyjměte tabletu do myčky z obalu (vyhněte se těm, které mají pro tento účel rozpustný obal) a mírně ji navlhčete. Pevně ji uchopte a jednoduše s její pomocí vydrhněte všechnu usazenou špínu. Hotovo budete mít za pár minut.

K čemu slouží zásuvka pod troubou

Troubu vyložte igelitovými sáčky, spáleniny a usazeniny zmizí lusknutím prstů

Jak na čištění trouby bezpracně

Ale díky radám z webu ČeskéŠeptání můžete vše zvládnout ještě jednodušeji. Zahřejte troubu na 100 °C, aby se nečistoty změkčily. Poté vložte tabletu do myčky do hluboké zapékací misky nebo pekáče a zalijte ji vroucí vodou (klidně teď použijte i tu s rozpustným obalem). Vložte do trouby a nechte „péct“ asi 2 hodiny. Poté by měly jít všechny povrchy snadno vyčistit. Koneckonců, podobný postup už Chalupáři-Zahrádkáři vyzkoušeli už dříve a já s ním byla opravdu velmi spokojená. Určitě ho tedy doporučuji dál.

Aby vaše trouba vypadala vždy jako nová, nemusíte kupovat drahé specializované čisticí prostředky. Postačí tableta do myčky. iZdroj fotografie: Depositphotos
Aby vaše trouba vypadala vždy jako nová, nemusíte kupovat drahé specializované čisticí prostředky. Postačí tableta do myčky

Alobal na odolné skvrny

Narazili jste na obzvlášť odolné zbytky? Jednoduše zmačkejte kousek alobalu do kuličky a použijte ho jako jemný abrazivní prostředek – tedy místo drátěnky, jak Chalupáři-Zahrádkáři psali už dříve. Budete mít jistotu, že si troubu zaručeně nepoškrábete.

Naučte se, jak vyjmout sklo z trouby a vyčistit ji tak ještě jednodušeji

Jaké jsou vaše osvědčen triky pro čištění trouby?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články