Už žádná chemie, i největší usazeniny z nádobí vyčistí zubní pasta

I ta nejlevnější pasta na zuby dokáže ve vaší kuchyni zázraky. S její pomocí se například skvěle zbavíte usazenin na nádobí.

Zubní pasta je skvělým pomocníkem i při péči o toaletu i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Vaše zubní pasta dokáže víc než jen vyčistit vaši ústní dutinu; může vrátit vaše hrnky z okraje koše na odpadky. Není na tom nic složitého – jde jen o chytré využití věcí, které stejně už máte doma. Výsledkem však budete příjemně překvapeni.

Pasta si poradí s usazeninami

O první tip se s Chalupáři-Zahrádkáři podělila Klára S. z Uherského Hradiště, která nám nedávno psala i o pěstování růží a hortenzií. „Potažením vnitřní strany potřísněných hrnků zubní pastou, ponecháním půl hodiny a následným vydrhnutím zubním kartáčkem lze odstranit skvrny od kávy a čaje, které se zdály být nevyčistitelné. Určitě doma nebo v práci také takové máte. Tak proč to jednoduše nevyzkoušet?“

Dynamické duo: Saponát a zubní pasta

Někdy však jen samotná pasta nestačí, a proto web BydlímeKvalitně nabízí spojení saponátu, který bojuje s mastnotou, a zubní pasty, která odstraňuje skvrny. Toto duo vytváří všestranné čisticí řešení, které vdechne vašemu nádobí nový život. Stačí smíchat lžičku zubní pasty s trochou vody a 200 ml saponátu. Tím vytvoříte víceúčelový čisticí prostředek, který dokáže obnovit lesk nejenom vašich hrnků, ale také připálených pánví i zakaleného skla. Stačí nanést, nechat působit, a nakonec odstranit čistou vodou.

Kombinace zubní pasty a jaru jako nový čisticí prostředek: Vyčistí nádobí, žehličku i koupelnové obklady

Vylepšení pomocí jedlé sody a octa

Další šikovný tip nabízí web iReceptář. Rozpusťte polévkovou lžíci jedlé sody v decilitru octa, přidejte horkou vodu a vše nalijte do znečištěného nádobí. Po 10 minutách všechny úporné nečistoty odstraníte jen za pomoci houbičky.

Aby bylo vaše nádobí po každém vložení do myčky vždy perfektně umyté, naučte se šikovný postup na výrobu domácích tablet do myčky. iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud byste rádi vrátili krásný vzhled svému zašlému nádobí, vezměte si z koupelny trochu své oblíbené zubní pasty

Nečekaný čisticí prostředek: Coca-Cola

A velmi dobře vám pomůže i známá Coca-Cola, která dokáže také velmi dobře rozpustit různé odolné skvrny a zuhelnatělé zbytky. Když ji nalijete do připálené pánve a necháte několik hodin působit, nemusíte se žádného pracného drhnutí bát. A Chalupáři-Zahrádkáři ji doporučují i při čištění rychlovarné konvice.

Jaké jsou vaše osvědčené triky pro čištění nádobí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články