Kombinace zubní pasty a jaru jako nový čisticí prostředek: Vyčistí nádobí, žehličku i koupelnové obklady

S pomocí zubní pasty můžete vyčistit odolné skvrny takřka v celé domácnosti. Má unikátní bělicí a čistící účinky, se kterými se může rovnat i známé jedlé sodě.  

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí stále dokola kupuje drahé přípravky z drogerie plné chemie, ale málokdo už si dnes vzpomene, jak si s odolnými skvrnami a vůbec s nečistotami v domácnosti uměly poradit naše babičky. Měly své fígle a triky, které často fungovaly mnohem lépe než chemické prostředky koupené v obchodě. Zkuste si připomenout rady zkušených hospodyněk, a přitom nějaké peníze ještě ušetřit.  

Zubní pasta při úklidu udělá divy 

Prostředek na nádobí a zubní pasta jsou dohromady velmi účinné – právě tato kombinace vám může ulehčit úklid domácnosti a ušetřit tak spoustu času. Samotná zubní pasta vám pak pomůže nejen s umytím nádobí, ale i s mnoha dalšími věcmi, na které kupujte zvláštní a drahé přípravky.  

Smíchejte zubní pastu s trochou vody a 200 ml přípravku na nádobí a vyrobte si tak svůj vlastní, a hlavně víceúčelový čistič. Zvolte takový poměr se zubní pastou, aby výsledný přípravek šel dobře promíchat. Čistič je ideální pro údržbu připálených pánví, nebo skleněného nádobí. Pro odstranění nečistot z pekáče stačí nechat vyrobený přípravek na nádobí několik minut působit a pak připáleniny jen otřít čistým hadříkem.  

zubní pasta a kartáček iZdroj fotografie: Pexels

Na co ještě můžete zubní pastu použít 

Přípravek na čištění funguje díky fluoridu, který obsahuje zubní pasta. Použít ho můžete také na nerezové příbory nebo dokonce dřez. V čištění ho nic nezastaví. Pokud na svých stříbrných příborech pozorujete nečistoty, jednoduše je natřete zubní pastou a s pomocí jemného zubního kartáčku opatrně umyjte a pozorujte, jak nečistoty mizí. Nezapomeňte je pak opláchnout pod vodou a vše hadříkem vyleštit. To samé můžete udělat také se stříbrnými šperky, a i jinými věcmi z tohoto materiálu.  

Pomocí zubní pasty si můžete také umýt ruce, které nepříjemně zapáchají po přípravě jídla. Jednoduše si dejte do dlaní trochu zubní pasty a chvilku ji v rukou promněte. Zápach za okamžik zmizí a zůstane jen příjemná vůně zubní pasty. Měkkým hadříkem a zubní pastou můžete také umýt připálenou plochu žehličky nebo zubní pastu použít na čištění koberce. Zkrátka věcí, které můžete se zubní pastou vyčistit, je mnoho a není nic jednoduššího než tyto triky opravdu vyzkoušet.  

Jakou zubní pastu používáte pro každodenní hygienu?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články