Už žádná špína v zásobníku pračky, s nečistotami si poradí i obyčejná soda

Soda na pečení pomůže odstranit nečistoty a nepříjemné pachy z pračky. Stačí se jen naučit ji správně (a především pravidelně) používat.

Už žádná špína v zásobníku pračky, s nečistotami si poradí soda i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Čistá pračka má zásadní význam pro zachování kvality prádla. Zásuvka na prací prostředek se však nevyhnutelně časem zanese zbytky pracího prostředku, aviváží a nečistot, což vede ke snížení účinnosti pračky, nepříjemnému zápachu a možnému vzniku plísní. Její údržba však nevyžaduje drahé nebo specializované přípravky; postačí jedlá soda.

Čištění pomocí jedlé sody a octa

Pro začátek vyjměte zásuvku z pračky a opláchněte ji teplou vodou. Poté smíchejte stejné díly octa a jedlé sody a vytvořte pěnivou pastu. Tuto pastu naneste na vnitřní povrch zásuvky, přičemž se zaměřte na rohy a štěrbiny. Nechte ji působit 15 až 20 minut a poté ji vydrhněte kartáčem nebo houbou. Nakonec vše opláchněte čistou vodou a otřete hadříkem. A pro opravdu důkladné vyčištění nalijte do přihrádky na mycí prostředek ocet a spusťte mycí cyklus naprázdno.

Kyselina citronová pro hloubkové čištění

Další trik přináší web MagazínDoma. Připravte si roztok ze tří polévkových lžic kyseliny citronové rozmíchaných v jednom litru horké vody. Do tohoto roztoku namočte zásuvku pračky asi na hodinu. Také můžete smíchat 200 mililitrů octa s jedním litrem horké vody a použít stejný způsobem. V obou případech všechny nečistoty rychle pustí. „Ocet působí skvěle proti plísním, svou pračku s ním čistím pravidelně,“ píše čtenářka Jarka P. z Dobříše.

Aspirin jako pomocník při bělení prádla: Stačí vhodit tablety do pračky nebo z nich udělat namáčecí lázeň

Tipy pro pravidelnou údržbu

Čištění jednou měsíčně opakujte, abyste zabránili usazování nečistot a zajistili bezproblémový provoz svého spotřebiče. A nezapomeňte také vyčistit prostor, do kterého zásuvka zapadá, jak připomíná web iReceptář. Jak na to? Jednoduše namočte houbičku do roztoku octa nebo kyseliny citronové a důkladně vše vydrhněte. Vždy také používejte správné množství pracího prostředku a aviváže, abyste minimalizovali usazování zbytků.

Pokud chcete odstranit špínu a nečistoty z vnitřku zásobníku pračky, můžete použít obyčejnou sodu. Postup je velmi jednoduchý. iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud chcete odstranit špínu a nečistoty z vnitřku zásobníku pračky, můžete použít obyčejnou sodu. Postup je velmi jednoduchý

Pamatujte si, že čistá pračka zajišťuje praní prádla v hygienickém prostředí bez bakterií a plísní, takže bude vždy voňavé a svěží. Chalupáři-Zahrádkáři také radí, jak docela obyčejným octem prodloužit životnost pračky nebo třeba jak ho jednoduše použít pro čištění koupelny.

Jaké jsou vaše osvědčené tipy pro čištění pračky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články