Už žádné myši v domě: Domácí past jich pochytá i několik denně

Ne vždy je třeba při likvidaci myší populace sahat po drahých řešeních z obchodu – mnoho z nich zvládnete vyrobit i sami.

Už žádné myši v domě: Domácí past jich pochytá opravdu mnoho i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Myši nebývají v domácnosti právě vítanými společníky. Nejenom, že dokážou zlikvidovat každé nehlídané jídlo, ale obtěžují nás i svým hlukem a zápachem. Připravit si však můžete past s jednoduchou konstrukcí a minimem materiálu, která vás jich rychle zbaví.

Jak na výrobu pasti

Potřebovat bude jen kbelík, dřevěný váleček, trochu šikovnosti a pak samozřejmě také vhodnou návnadu. S menším úsilím budete mít vše hotovo za 10 minut.

  • V kbelíku vyvrtejte otvory odpovídající průměru válečku a zajistěte, aby se po vložení volně otáčel.
  • Z kousků dřeva vyrobte přístupové body pro myši a pevně je připevněte ke kbelíku.
  • Poté naplňte kbelík do poloviny vodou.
  • Jako návnadu použijte ořechovou pastu nebo jakoukoli jinou vhodnou potravu lákající myši na váleček. Web Living.iPrima pak jako skvělou návnadu doporučuje čokoládovou tyčinku. Mně se zase osvědčil opečený chleba.

Myši se nechají nalákat návnadou a pokusí se k ní dostat šplháním po válečku. Když ztratí rovnováhu v důsledku otáčení válečku nebo vlastního pohybu, spadnou do kbelíku naplněného vodou a nemohou odtud uniknout. Rychle se jich tedy zbavíte.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta

Co dát do pasti na myši, aby se chytly cobydup: Sýr je klasika, pomůže i obilí

Zvýšení účinnosti pasti

Aby myši nemohly vylézt, natřete vnitřní stěny kbelíku tekutým mýdlem. Tím zabráníte jakýmkoli pokusům o únik. A instalovat můžete také ultrazvukové nebo pachové odpuzovače, které také mohou (alespoň podle informací z webu Pasti) myši účinně odradit. Ultrazvuková zařízení vysílají frekvence pro člověka nepostřehnutelné, ale pro myši jsou nepříjemné, což je přiměje k opuštění vaší domácnosti jednou provždy. „Dejte však pozor na domácí mazlíčky. Pokud máte doma třeba křečka nebo laboratorní potkánky, budou jim plašičky vadit také.

past na myš iZdroj fotografie: Freepik
Pokud máte doma problém s nepříjemnými hlodavci, pak se nemusíte hned uchylovat k drahým pastem z obchodu

My jsme to nevěděli a bylo nám divné, proč náš potkan pobíhá po kleci jako zběsilý. Pomohlo až vypnutí přístroje, takže jsme za něj zcela zbytečně vyhodili 600 Kč. Dejte si na to pozor,“ radí naše čtenářka Vanda N. z Lochotína. Někteří lidé také používají různé DIY domácí prostředky. Já nedám v kůlně dopustit na směs sody a cukru nebo pečicího prášku s moukou. Myši po pozření těchto laskomin hynou kvůli reakci těchto látek v jejich trávicím traktu a můj pes o to zároveň vůbec nestojí, takže je to bezpečné,“ radí čtenář Jan K. z Plzně.

Na co ještě vsadit

A vyzkoušet můžete i účinné použití amoniaku, jak poradili Chalupáři-Zahrádkáři v minulosti nebo praktický domácí odpuzovač hlodavců z přírodních surovin.

Jak proti nezvaným návštěvníkům v domě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články