Všechny skvrny se dají odstranit, kombinace peroxidu se sodou je pro to jako dělaná

Mastná skvrna vás může dostat do nejedné trapné situace. Rychlým řešením je ale použití jedlé sody, soli či peroxidu.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ať se člověk snaží sebevíc, někdy se prostě stane, že při jídle trochu omáčky nebo masa přistane na vašem oblíbeném kousku oblečení. Abyste předešli trapné situaci, můžete inkriminované místo provizorně skrýt. Doma je ale potřeba si skvrnu prohlédnout a začít urychleně jednat. Zbavit se mastných skvrn může být opravdovým oříškem, naštěstí si ale bohatě vystačíte se surovinami, které doma zaručeně máte.

Nepodceňujte sílu přírody

Kukuřičný škrob zdaleka nevyužijete pouze v kuchyni. Nejen že spolehlivě odežene mravence, jak Chalupáři-Zahrádkáři psali, pomůže ale i v případě mastných skvrn na oblečení. Ideální je nasypat jej na čerstvou skvrnu, nechat působit přes noc a druhý den vykartáčovat a vyprat. Podobných účinků ale dosáhnete například i za využití kypřicího prášku, případně jedlé sody, která je hlavní složkou tohoto pomocníka všech pekařů a cukrářů.

Web Lifee radí smíchat sodu či kypřící prášek s trochou vody tak, aby vznikla kašička hustší konzistence. Naneste na skvrnu, nechte pár minut působit a opláchněte teplou vodou. Za mě je jedlá soda na skvrny nejlepší. Používám ji běžně do praní, ale i přímo na skvrny, se kterými by si běžný prací program asi neporadil. S výsledkem jsem vždy velmi spokojená,“ říká paní Monika N. z Havlíčkova Brodu.

Domácí přípravek, který pomůže snadno odstranit všechny skvrny z matrace

Peroxid jako účinný odstraňovač skvrn

Přestože je mnoho komerčních přípravků, které jsou určeny na odstranění skvrn všemožného původu, často se vyplatí vsadit na přírodní produkty, které jsou velmi levné, stejně účinné a hlavně je máte kdykoli po ruce. Mnoho hospodyněk tak nedá dopustit na docela obyčejný peroxid, který stejně jako sůl funguje jako přírodní bělidlo, o čemž Chalupáři-Zahrádkáři informovali nedávno. Ovšem poradí si ale také se skvrnami. Peroxid stačí nanést na lehce navlhčenou skvrnu, promnout, nechat působit a následně vyprat na oblíbený prací program.

Na mastné skvrny není nutné používat drahé přípravky, vystačíte si s přírodními produkty. Nejlepší je jedná soda, sůl či chléb. iZdroj fotografie: Depositphotos
Na mastné skvrny není nutné používat drahé přípravky, vystačíte si s přírodními produkty. Nejlepší je jedná soda, sůl či chléb

Velmi zajímavé a rychlé řešení přináší také web iReceptář. Ten radí využít malý kousek chleba, konkrétně jeho měkkou část. Přiložte jej na skvrnu, chléb přebytečnou mastnotu nasákne. Tento rychlý úkon zachrání oblečení z nejhoršího, není však vyloučené, že nebudete muset použít další způsob, jak skvrnu dodatečně odstranit.

Jak odstraňujete skvrny z oblečení vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články