Snová úroda paprik je snadno k dosažení. Vše spočívá v pravidelném zavlažování

Nemusíte si neustále lámat hlavu, jak docílit té nejlepší úrody paprik. Tajemství úspěšného pěstování spočívá v tomto jednoduchém a osvědčeném triku.

Bohatou sklizeň paprik dodá obyčejný hořčičný prášek s popelem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Papriky patří jednoznačně mezi nejoblíbenější plody léta. Ať už si je chcete vychutnat syrové nebo tepelně upravené, jejich specifická chuť dodá každému pokrmu pořádný šmrnc. Zaměřte se na toto jednoduché pravidlo a zajistěte si opravdu bohatou úrodu plnou velkých a šťavnatých plodů. Díky tomuto triku vám papriky porostou jako divé.

Na co si dát při pěstování pozor

Aby byla vaše sklizeň co největší, musíte těmto rostlinám zajistit tu nejlepší péči. Ta spočívá především ve správném umístění. Papriky vyžadují slunné a teplé místo, z toho důvodu je spousta lidí pěstuje nejraději ve skleníku. Lze je však pěstovat i venku, musíte je však ochránit před větrem a škůdci, kteří vás o celou úrodu mohou během chvilky připravit.

Důležitá je správná zálivka

Zavlažování je klíčové pro všechny druhy rostlin. Vždy jim musíte zajistit dostatek vody, aby se mohly správně vyvíjet a růst, ale ne tak moc, abyste podmočili jejich podloží, a tím způsobili uhnívání kořenů, vznik houbových chorob nebo plísní. Správné dávkování zálivky a vhodně zvolené množství vody dokáže s vašimi rostlinami hotové zázraky.

První hnojení sazenic paprik zajistí chleba a kopřivy iZdroj fotografie: Freepik

Naplánujte si, kdy papriky zalévat

Pravidelnost zalévání hraje klíčovou roli už při vývoji sazenic. Aby byly plody plné šťavnaté chuti, ale ne vodnaté, musíte vychytat přesné množství vody, které rostlinám prospěje. Tyto plodiny vyžadují striktní pravidelnost a zapomenutí nebo vynechání a prodloužení intervalů bez vody netolerují. Jedině za důkladnou a precizní péči vás čeká sladká odměna.

Jak papriky správně zalévat

Tyto vrtošivé plodiny lze zalévat obden nebo co dva dny. Tento interval však musíte následně striktně dodržovat. Pokud jej potřebujete změnit, měli byste v něm pokračovat alespoň po dobu dalších dvou týdnů. Papriky nemají rády změnu podmínek a velmi špatně se s nimi vyrovnávají. Pokud zálivku vynecháte, a poté papriky zalijete více, rostliny mohou shodit poupata, květy nebo i celé plody.

Jak pěstovat papriky ve skleníku

Čím hnojíte papriky v červnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články