Zamrzlé čelní sklo není problém, stačí použít obyčejný citron

Namrzlé čelní sklo patří mezi největší strašáky snad všech řidičů, kteří potřebují do terénu vyrazit i během zimy. V takové situaci se hodí mít po ruce citron.

i Zdroj fotografie: AhmadElq / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V chladných zimních měsících může být řešení zamrzlého čelního skla velkým problémem. Mnoho lidí se často uchyluje k časově náročným metodám, jako je polévání horkou vodou nebo používání specializovaných škrabek na sklo, aby odstranili ledovou bariéru, která jim brání ve výhledu. Ovšem stejně dobře může pomoci i obyčejný citron.

Kouzlo citronu v zimě

Přirozená kyselost citronu dokáže při rozbíjení namrzlé bariéry na čelním skle doslova zázraky. Proces je pozoruhodně jednoduchý a rychlý. Začněte vymačkáním citronové šťávy přímo na zamrzlé sklo a nechte ji krátce působit na led. Poté čelní sklo opláchněte teplou vodou, abyste smyli zbytky ledu – nic víc není třeba.

Co lze ještě vyzkoušet

Kromě použití citronu existují i další domácí prostředky, které mohou pomoci při účinném odmrazování čelního skla:

  • Teplé sáčky s vodou nebo ručníky: Proces odmrazování může urychlit také přiložení sáčků naplněných teplou vodou na zamrzlé čelní sklo nebo použití teplého vlhkého ručníku. Je však nutné dbát na to, aby voda byla teplá, nikoli horká, protože příliš vysoký teplotní rozdíl by mohl způsobit prasknutí nebo rozbití skla, jak upozorňuje web InStory.
  • Roztok isopropylalkoholu: Osvědčené řešení podle webu PortálŘidiče zase zahrnuje smíchání isopropylalkoholu s vodou ve stejném poměru. Tuto směs lze nastříkat nebo nalít na namrzlé čelní sklo, čímž se urychlí proces odmrazování.

Citron má 4 blahodárné účinky, o kterých málokdo ví. Posilní fyzické i psychické zdraví

Tipy od našich čtenářů

V redakčním e-mailu se nám sešla řada dalších tipů. Na které naši čtenáři nedají dopustit. Petr. N z Rychvaldu například upozorňuje na nutnost sledování počasí. „Pokud očekáváte mrazivé ráno, můžete použít ochranný potah na auto nebo alespoň přikrýt čelní sklo dekou či kartonem. Obojí může minimalizovat tvorbu ledu.“ Radek T. z Pelhřimova zase nedá dopustit na prevenci. „Smíchejte stejné množství izopropylalkoholu a vody a roztok přelijte do rozprašovače. Aplikujte ho na sklo večer před očekávaným mrazem, pomůže zamezit tvorbě ledu.“

Zamrzlé auto rozhodně není nijak příjemné – pokud se však chcete námrazy zbavit, nemusíte se uchylovat k chemii, stačí vám citron. iZdroj fotografie: Pixabay
Zamrzlé auto rozhodně není nijak příjemné – pokud se však chcete námrazy zbavit, nemusíte se uchylovat k chemii, stačí vám citron

Existují spreje, které jsou navrženy speciálně pro odmrazování skel. Použití těchto produktů dokáže velmi usnadnit odstranění ledu a zabraňuje jeho opětovné tvorbě. Jsou mnohem účinnější, než všechny domácí rady – já už nic jiného nepoužívám,“ uzavírá svým protinázorem celou diskuzi pan Robert F. z Čeladné. My však, protože dbáme na ekologii, rozhodně raději sáhneme po něčem přírodním – životní prostředí za to bude určitě vděčné. A na čištění sedaček doporučují Chalupáři-Zahrádkáři ocet a jedlou sodu.

Jak proti namrznutí čelního skla u automobilu bojujte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články