Není potřeba hned volat zámečníka: Zabouchnuté dveře lze otevřít za pomocí obyčejné lahve

Pokud se vám povedlo si omylem zabouchnout dveře od svého domova, nemusíte panikařit. Šikovní pomocníci vám pomůžou.

i Zdroj fotografie: Almanta / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Zabouchnuté dveře nejsou právě příjemným a snadno řešitelným problémem. Pokud však chcete ušetřit za zámečníka, můžete nejdříve vyzkoušet několik osvědčených triků, které si s tímto problémem skvěle poradí. Pro začátek vám bude stačit obyčejná PET lahev.

Jak otevřít zabouchnuté dveře lahví

Zvolte si vhodnou plastovou láhev. Obvykle se doporučuje použít láhev s objemem 0,5 litru nebo větší. Sejměte z ní víčko a položte ji tak, aby byla kolmo k dveřím. Umístěte horní okraj lahve na okraj dveří, který se nachází v blízkosti zámku a pomalu a pevně přitlačte horní okraj lahve ke dveřím. Poté začněte postupně ohýbat láhev směrem pryč od zámku. Pokud máte správnou polohu lahve, měla by se horní část lahve začít ohýbat směrem k vám, zatímco spodní část zůstane pevně u dveří.

Pokračujte v ohýbání lahve, dokud se její tvar nezmění natolik, že se horní část lahve dostane za zámek. Pomalu táhněte láhev pryč od dveří, přičemž k nim stále pevně přitlačujte horní část. Jestliže jste provedli vše správně, měly by se dveře odemknout a můžete je otevřít. Pamatujte si ovšem, že tento postup může být úspěšný pouze u určitých typů zámků a pouze pokud jsou dveře pouze zabouchnuté, nikoli uzamčené.

Jak otevřít dveře s pomocí kreditní karty

Zvolte kartu, kterou můžete bez obav poškodit (budete ji totiž muset nejspíš použít jako páku k odemknutí zámku). Nejlepší volbou je tedy nějaká stará nebo neplatná karta. Vložte kartu mezi rám dveří a zámek, a to co nejblíže k hornímu okraji zámku. Kartu pomalu posouvejte směrem k zámku a mezitím ji mírně tlačte směrem ke dveřím. Pokuste se kartou uchopit zámek a současně otočit klikou. Jestliže jste vše provedli správně, měli byste být schopni otevřít dveře bez větší námahy.

Jak otevřít zabouchnuté dveře s pomocí lahve iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud to nezabere, zkontrolujte, zda karta správně sedí uvnitř zámku, a zopakujte krok 4 ještě jednou. Pokud ani tak nedokážete dveře otevřít, můžete vyzkoušet trik s PET lahví nebo si zavolat zkušeného zámečníka, aby vám s odemknutím dveří pomohl. Počítejte ovšem s tím, že karta dveře trochu poškrábe, takže se určitě vyplatí je opět zkrášlit.

Použít lze i obyčejný špendlík

Vezměte si rovný špendlík a ohněte ho v pravém úhlu tak, aby vytvořil tvar písmene L. Vložte ohnutou část špendlíku do mezery mezi dveřmi a rámem tak, aby byla na straně zámkového mechanismu. Pomalu pohybujte špendlíkem nahoru a dolů a během tohoto procesu se snažte najít ten správný bod, kde se špendlík zachytí na zámkovém mechanismu. Když na tento bod narazíte, špendlík se může trochu pohnout a následně se zámek uvolní.

Potom už jen jednoduše zaberte za kliku a otevřete dveře. Pamatujte si ovšem, že tato metoda bude fungovat pouze na dveře s klasickým zámkem, nikoliv na ty s bezpečnostním. Tam se nejspíše pomoci profesionálního zámečníka nevyhnete. Ten vám navíc může ukázat i mnohé další triky – třeba to, jak zabezpečit dveře bez zámku pomocí vidličky.

Jak jste řešili zabouchnuté dveře doma nebo v autě?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články