Brambor bude požehnaně, stačí pod ně dát cibulové slupky

Zajistěte si bohatou úrodu brambor pomocí cibulových slupek. Po tomto hnojivu vám rostliny porostou silné a zdravé. Na podzim nebudete stíhat sklízet.

Pojistěte si obří úrodu každé zeleniny mlékem a kyselinou jantarovou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brambory patří mezi nejjednodušší zeleninu k pěstování. Pomocí různých vychytávek se dají vypěstovat i na opravdu malém místě. Stačí jim zajistit ty nejlepší podmínky a ochránit před škůdci. Nemusíte kupovat drahá hnojiva plná nebezpečné chemie. Namísto toho využijte ekonomičtější a ekologičtější řešení a zbavte se kuchyňského odpadu.

Ochraňte brambory zbytky z cibule

Díky cibulovým slupkám můžete rostliny ochránit před drátovci i mandelinkami, které mohou zničit celou vaši úrodu. Vystačíte si i bez chemických a toxických látek a toto ošetření vás ani nebude nic stát. Jediné, co k ochraně brambor budete potřebovat, je pár cibulových slupek. Ty během rozkladu uvolňují plyn, který drátovci ani mandelinky nemají rádi. Navíc vám poslouží jako vynikající hnojivo.

Výhody použití cibulových slupek

Průběžným používáním cibulových slupek můžete některé škůdce ze své zahrady zcela vymýtit. Skvěle však fungují také proti různým chorobám, mikrobům a houbovému onemocnění. Živiny z rozkládajících se slupek kořeny brambor snadno zpracují a využijí při svém růstu a vývoji. Tento účinný způsob vám zajistí velkou a zdravou sklizeň.

brambory v bedně iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak použít cibulové slupky

Abyste brambory před škůdci a nemocemi ochránili, můžete při výsadbě brambor vhodit do díry také trochu cibulových slupek. Pokud již máte brambory v řádku, nasypte kolem nich pár hrstí slupek, zapracujte do půdy a nechte působit. Kdykoliv se v okolí rostlin objeví škůdci, můžete toto ošetření zopakovat a nechat cibuli odvést všechnu práci za vás.

Hnojivo z cibule

Z cibulových slupek si také můžete připravit účinné přírodní hnojivo, které vás bude stát jen pár korun a chvíli vašeho času. Stačí slupky z několika cibulí vhodit do vroucí vody a pár minut povařit. Následně nechte odvar vystydnout a přeceďte. Do hotového nálevu můžete přidat pár lžic dřevěného popela a zálivku použít k výživě a ochraně sazenic i dospělých rostlin. Vaše rostliny vám za tuto péči obzvlášť poděkují. 

Jak si poradit s mandelinkou bramborovou

Jak chráníte brambory před škůdci vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články