Papriky milují spíše zásaditou půdu, výživnou, s dostatečným množstvím živin. Jako bonus však ocení i škrob.
Paprika vás může obdarovávat náloží chutných plodů téměř až do zámrzu. Právě teď ji však musíte vyživit tím správným prostředkem – je jím obyčejný bramborový škrob. Tuto levnou ingredienci má v kuchyni snad každá hospodyňka – slouží například k zahuštění omáček nebo zeleninových pokrmů a značně prospět může i paprikám.
Bramborový škrob pro papriky
Stačí jedna jediná lžíce a kořenový systém paprik se rozvine do nebývalé krásy a síly. Obvykle se škrob přidává už do výsadbového důlku – pokud jste to však z nějakého důvodu neudělali, stále ještě ho můžete rozhodit na zkypřený substrát a zapracovat ke kořenům paprik (ale samozřejmě opatrně, abyste je nepoškodili).
Jen u vzrostlejších sazenic použijte raději lžíce dvě. A pokud nebudete mít po ruce škrob bramborový, klidně použijte ten rýžový nebo jakýkoliv jiný. V konečném důsledku na tom opravdu nezáleží – papriky zkrátka milují škrob a je jim úplně jedno, z jakého je zdroje. Nemůžete tedy v žádném případě udělat chybu.
Plísni zabrání použití česneku
Česnek vyživí papriky všemi nezbytnými stopovými prvky, vitamíny a minerály a jako bonus se snadno připravuje. A jak toto hnojení připravit? Prolisujte 3 velké stroužky česneku a zalijte je jedním litrem horké vody. Přikryjte třeba pokličkou a nechte přes noc vylouhovat. Hotové hnojivo nařeďte vodou v poměru 1:3 a použijte jako zálivku na vlhkou půdu.
Hnojivo z česneku se hodí nejenom pro papriky, ale pro naprosto všechny druhy plodové zeleniny. Jejich listy můžete také postříkat česnekovou vodou, díky čemuž účinně vyženete škůdce nebo potlačíte vznik plísňových chorob. Tuto proceduru lze opakovat dvakrát až třikrát s odstupem 2 dnů.