Okurky po ní přímo prahnou, řeč je o zálivce z fermentované trávy

Dopřejte svým okurkám extra dávku živin a zalijte je hnojivem z fermentované trávy. Takto nakopnete jejich růst a sklízet budete velké a křupavé plody plné lahodné chuti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Okurky patří mezi nejoblíbenější plodiny léta. Nejen pro svou lehkou a svěží chuť, ale i pro velké množství vitamínů a prospěšných látek. Díky velkému obsahu vody taky skvěle hydratují lidský organismus, který zvlášť v letních měsících vyžaduje přísun většího množství vody. Zaměřte se na jejich správné hnojení a užije si opravdu bohatou úrodu.

Dopřejte okurkám tu nejlepší péči

Aby byla vaše sklizeň co největší, musíte svým rostlinám zajistit tu nejlepší péči. T spočívá především ve správné výsadbě nebo výsevu. Ke správnému vývoji potřebují tyto plodiny dostatek slunečního světla a tepla. Z toho důvodu je většina zahradníků pěstuje ve skleníku, kde jsou životní podmínky mnohem stabilnější a přívětivější.

Co dělat pro velkou úrodu okurek

V dalších krocích je pak důležité těmto rostlinám dopřávat dostatečné množství vody a dalších potřebných živin. Jejich zásoby doplníte vhodnými výživovými směsmi, které podpoří růst rostlin, a navíc posílí jejich imunitní systém. Celkově pak budou okurky mnohem vitálnější, zdravější a chutnější. Také budou mnohem lépe odolávat útokům škůdců a případným nemocem, houbovým chorobám i plísním.

Čím hnojit okurky

V obchodech je k dostání velké množství speciálních hnojicích přípravků. Jejich dlouhodobé používání se však nedoporučuje. Často bývají plné toxických látek, jejichž stopové množství se pak objevuje i v samotných plodech. Jejich konzumací pak zanášíte nežádoucími sloučeninami i svůj vlastní organismus. Proto namísto nich raději sáhněte po šetrnějších a bezpečnějších přírodních alternativách.

pěstování okurek iZdroj fotografie: Freepik

Vyrobte si hnojivo sami

Velmi snadno a většinou jen za pár korun si doma můžete připravit velké množství hnojiva, které prospěje celé vaší zahradě. K jeho výrobě lze využít organické zbytky z vaší domácnosti, plevelné rostliny a další přírodní suroviny. Tímto způsobem ušetříte nejen své peníze, ale také životní prostředí. Navíc rostlinám dodáte přesně ty látky, které momentálně potřebují nejvíc.

Hnojivo z fermentované trávy

Abyste si připravili hnojící směs z fermentované trávy, naplňte napřed kyblík čerstvě posekanou trávou a zalejte vodou. Přikryjte jej pokličkou a umístěte na teplé a slunné místo na dalších 5 až 7 dní. Jakmile se na hladině objeví pěna, máte hotovo. Výsledný nálev nařeďte v poměru 2:10 s čistou vodou a nalejte přímo ke kořenům okurek, které budou díky němu brzy obsypané velkými a šťavnatými plody.

Jak pěstovat okurky od semínka po sklizeň

Čím hnojíte okurky v červnu vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články