Rekordní úroda paprik se stane realitou, pomůže postřik z droždí

Pokud jste se rozhodli pro pěstování ze semen, můžete růst rostlin vhodnými přípravky podpořit. Sazenice díky nim budou zdravé, silné a imunní vůči chorobám i stresu.

Pokud se vašim sazenicím paprik nedaří právě optimálně, měli byste zbystřit. Například na zkroucené listy je třeba zareagovat včas. i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Probouzející se jaro probouzí také zahradníky a pěstitele. Jakmile se venkovní teploty začnou oteplovat, je na čase pustit se do výsevu rostlin a pěstování sazenic. Aby vaše úroda byla na vrcholu sezony co největší a nejchutnější, můžete mladé rostliny podpořit v jejich růstu. Tímto postřikem ošetřete sazenice paprik a užijte si bohatou budoucí úrodu.

Chraňte sazenice rostlin

Mladé rostliny soustředí téměř všechnu svou energii do růstu a vývoje. Při napadení chorob jim tak zbývá jen málo síly, aby se mohly dostatečně samy bránit. Jejich imunitní systém je ještě velmi slabý a nakažení sazenic často není schopen zabránit. Vy však můžete vhodnými přípravky podpořit jejich zdraví a vitalitu. Odměnou za dobrou péči vám pak bude výtečná sklizeň.

Pekařské droždí jako základ

Směs droždí a vody dokáže dodat sazenicím paprik a rajčat potřebné živiny, a navíc rostliny ochrání při prvních příznacích nemoci. Tuto speciální směs si připravte ze 30 g droždí, 3 l teplé vody a 1 polévkové lžíce cukru. Důkladně zamíchejte a nechte jeden den odstát na teplém místě. Další den mladé rostliny přípravkem postříkejte.

Žloutnutí listů u sazenic rajčat může mít více důvodů, rozklíčujte je iZdroj fotografie: Depositphotos

Připravte si roztok z mléka a jódu

Dalším skvělým pomocníkem v boji proti onemocnění paprik a rajčat může být mléko s jódem. Do 1 litru čisté vody nalejte 50 ml mléka a přidejte 10 kapek jódu. Každé dva dny můžete tímto přípravkem ošetřit nadzemní části rostlin. Takto můžete preventivně předejít nákaze některými onemocněními nebo útokům bakterií a plísní.

Manganistan draselný a česnek

Velmi silná a účinná směs česneku s manganistanem draselným dokáže s vašimi rostlinami téměř zázraky. V 1 l vody smíchejte rozdrcených 5 stroužků česneku a nechte odležet do druhého dne. Následující den směs přefiltrujte a do česnekového nálevu přidejte 0,25 g manganistanu draselného. Pomocí rozprašovače tento silný roztok aplikujte přímo na sazenice. Tento silný přípravek odpuzuje hmyz a zabíjí škodlivé patogeny. Tímto způsobem můžete snadno a účinně mladé rostliny ochránit.

Jak na pěstování paprik ze semínka

Jak pěstujete rajčata a papriky ze semínek vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články