Pár kapek ke stonkům a okurky se zblázní: Vyšší úrodu zařídí rohová moučka

Zajistěte si v létě opravdu bohatou úrodu okurek a vyživte je tímto zázračným a výživným hnojivem. Rohová moučka jim dodá veškeré potřebné látky a nakopne jejich růst.

pěstování okurek i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Okurky patří mezi nejoblíbenější plody léta nejen pro svou lahodnou a osvěžující chuť, ale také velké množství vitamínů a dalších prospěšných látek, které velmi pozitivně působí na lidský organismus. Díky vysokému obsahu vody navíc pomáhají tělo hydratovat, což je obzvlášť v letních měsících důležité. Znásobte svou úrodu díky tomuto jednoduchému triku.

Jak na pěstování okurek

Ať už se rozhodnete pro jejich pěstování ze semen nebo sazenic, je to nejefektivnější a nejlevnější způsob, jak si zajistit zásobu čerstvých plodů v prvotřídní bio kvalitě a jen za zlomek ceny. Stát vás to však bude především váš čas a značné úsilí, abyste jim zajistili tu nejlepší péči a vytvořili pro jejich růst a vývoj ideální životní podmínky, ve kterých budou prospívat a bohatě plodit.

Jakým chybám se vyhnout

Aby byla vaše úroda co největší, měli byste jim v první řadě určit vhodné místo. To by  mělo být především světlé, teplé a vlhké. Půda musí být velmi úrodná a dobře propustná. Ideální prostředí je pro ně ve skleníku, pěstovat se však dají i ve venkovních záhonech, květináčích nebo jiných pěstebních nádobách. Důležitá je také kombinace se sousedními rostlinami, které vás mohou snadno o celou úrodu připravit

Proč hnojit okurky

Vhodnými hnojícími směsi doplníte zásoby potřebných látek, které zajišťují rozvoj jednotlivých částí rostlin. Přímo působí na vývoj kořenového systému, zelených částí, květů, a následně i plodů. Kromě toho také podpoříte jejich imunitní systém a zlepšíte celkové zdraví. Díky tomu tak budou okurky mnohem odolnější vůči nemocem, chorobám, plísním i útokům škůdců.

Úrodu okurek zvětší kyselina askorbová iZdroj fotografie: Freepik

Čím hnojit okurky

K dostání je velké množství chemických a minerálních hnojiv, která vám na zahradě mohou posloužit. Z dlouhodobého hlediska však jejich používání není bezpečné, protože stopové množství toxických látek se následně objevuje i v samotných plodech. Jejich konzumací pak tyto látky přenášíte do svého organismu a zanášíte své tělo toxiny, kterých se pak musí složitě zbavovat. Raději proto využijte přírodní a šetrné alternativy.

Hnojení moučkou z rohů

Tato hnojící směs je vyrobena z rohů a kopyt dobytka a je vynikajícím zdrojem dusíkatých látek. Dalšími prospěšnými látkami jsou pak draslík, vápník a další mikro i makro prvky důležité pro vývoj okurek. Pro aplikaci tohoto hnojiva stačí směs jednoduše rozsypat na záhon a jemně zapracovat pod povrch nebo naředit s vodou a použít jako zálivku ke kořenům rostlin.

Jak pěstovat salátové okurky ze semen

Čím hnojíte okurky na začátku léta vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články