Růstový stimulátor česneku: V květnu ho nakopne zálivka z močoviny

Zajistěte si bohatou úrodu česneku pomocí této speciální zálivky. Díky ní budou rostliny silnější a zdravější. Takto budete na vrcholu sezony sklízet česnek po kýblech.

hnojení česneku močovinou i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Není nic lepšího než vypěstovat si na zahradě vlastní úrodu. Česnek je navíc nejen velmi lahodným dochucovadlem, ale obsahuje také velké množství vitamínů a prospěšných látek. Obzvláště ceněn je pro své antibiotické a antizánětlivé vlastnosti. Abyste si mohli vychutnat opravdu bohatou úrodu a mít tento přírodní lék neustále po ruce, nakopněte jeho růst touto výživnou zálivkou.

Jak pěstovat česnek

Česnek si na zahradě můžete snadno vypěstovat a využít k tomu stroužky z loňské úrody. Ty stačí zasadit do připraveného záhonu a nechat vyrůst. Pro svůj růst a správný vývoj potřebují rostliny dostatek světla, tepla a vody. Ideálně sázejte česnek vedle jahod. Vzájemná blízkost oběma druhům prospěje, a navíc česnek jahody ochrání před slimáky a dalšími škůdci.

Jak hnojit česnek

Vhodnými hnojivy můžete stimulovat jeho růst a podpořit imunitní systém. Díky pravidelné zálivce hnojícími směsmi bude česnek mnohem silnější, zdravější a odolnější proti útokům škodlivého hmyzu a dalším stresovým faktorům. Zalijte ho v květnu touto výživou a zajistěte si opravdu bohatou úrodu, která vám správným skladováním vydrží až do příští sezony.

Jak skladovat česnek doma iZdroj fotografie: Pixabay

Čím hnojit česnek

V dnešní době je k dostání spousta druhů hnojiv. Nejdůležitější prvky, které byste měli rostlinám pravidelně doplňovat, jsou dusík, draslík a fosfor. Bez těchto složek rostliny jen stěží porostou. Nemusíte kupovat drahé speciální přípravky, abyste potřebné látky česneku dodali. Sáhněte namísto toho po této ekonomičtější a ekologičtější variantě a připravte si hnojivo z močoviny.

Výroba hnojící směsi

Obzvlášť na jaře česnek ocení vydatnou zálivku hnojivem bohatým na dusík. K tomuto účelu se skvěle hodí močovina. 150 gramů lžíce močoviny nařeďte s 10 litry vody a rovnou rostliny touto směsí zalejte. Vyhněte se však její aplikaci na listy česneku a dejte pozor, aby tekutina tekla jen ke kořenům. Než budete připravenou směsí hnojit, nejprve česnek zalejte čistou vodou.

Další vhodná hnojiva

Močovinu lze nahradit také dusičnanem amonným. Dvě lžíce rozpusťte v 10 litrech vody a opět rovnou použijte k zálivce. Stejně tak připravíte účinné hnojivo z amoniaku, kdy do stejného množství vody přidáte 3 lžíce 10 % amoniaku. Skvěle funguje také vyzrálý kompost. Ten stačí nasypat na záhon a zalít vodou. Při každé další zálivce se budou živiny postupně uvolňovat až ke spodním kořenům.

Jak pěstovat česnek

Čím hnojíte česnek na jaře vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články