Bohatou úrodu rajčat vám zajistí toto extra výživné hnojivo ze zbytků z domácnosti. Díky němu budete sklízet velké a šťavnaté plody plné lahodné chuti.
Abyste si v létě mohli vychutnat tu nejlepší sklizeň rajčat, zaměřte se v červenci na jejich správné hnojení. Využitím zbytků ze své domácnosti rostliny snadno a účinně vyživíte a podpoříte tvorbu těch nejsladších plodů. Díky dřevěnému popelu a vaječným skořápkám budou vaše keře obsypané velkým množstvím chutných a šťavnatých rajčat.
Na co se při pěstování zaměřit
Pokud patříte mezi milovníky rajských jablíček, pak není nic lepšího, než vypěstovat si čerstvou úrodu na vlastní zahrádce. K tomu budete potřebovat velmi úrodnou a dobře propustnou půdu a ideální životní podmínky v podobě dostatečného množství světla, tepla a vody. V průběhu roku je pak musíte ochránit před škůdci, nemocemi, chorobami a plísněmi, které by vás o celou sklizeň mohly připravit.
Proč využívat přírodní přípravky
Předejít útokům škůdcům, různým nemocem a dalším neduhům můžete používáním správných přípravků. Nemusíte nutně kupovat drahé speciální prostředky plné nebezpečných chemických látek. Namísto toho sáhněte po ekonomičtějším a ekologičtějším řešení a využijte suroviny ze své domácnosti, jejichž pravidelné používání je mnohem bezpečnější a šetrnější k životnímu prostředí i vašemu zdraví.
Výhody hnojiva ze skořápek a popela
Tuto směs vytvořenou z organických zbytků využijete jak při hnojení, tak ochraně rostlin před některými škodlivými druhy hmyzu. Zejména šneci a slimáci se na nějaký čas budou od vaší úrody držet dál. K výrobě tohoto vynikajícího hnojiva vám postačí jen tyto dvě suroviny a trochu vašeho času. Za pár korun tak připravíte velké množství výživné směsi, která obsahuje spoustu užitečných a potřebných prvků ke správnému růstu a vývoji rajčat.
Postup výroby hnojiva
Nejprve si připravte vhodný kyblík, ve kterém budete hnojivo připravovat a dejte se do práce. Nejprve do něj nasypte 1 kg dřevěného popela, a poté 1 kg mletých vaječných skořápek. Směs důkladně promíchejte a rovnou použijte k hnojení záhonů. Nakonec ji rovnoměrně nasypte mezi rostliny a vydatně zalejte čistou vodou, aby se složky mohly vsáknout i do nižších vrstev půdy ke kořenům.