Přišla jsem na dokonalý postup, jak udržet kukuřici čerstvou až 2 roky. Jednodušší už to být nemůže

Kukuřice může vydržet jako čerstvá po dlouhou dobu – stačí jen vědět, jak ji správně uskladnit a které suroviny použít.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Sladké klasy kukuřice patří u stánků s rychlým občerstvením k oblíbeným pochoutkám. Ovšem připravit si je můžete i doma – stačí jen pěstovat tu správnou odrůdu. Aby vám však vydržela opravdu dlouho, musíte její plody také správně skladovat. A mrazák k tomu opravdu potřebovat nebudete.

Uskladněte kukuřici jako čerstvou

Potřebovat budete jenom zavařovací sklenice, správný postup a optimálně zvolené suroviny. A co si tedy vzít k uskladnění kukuřice k ruce?

  • 10 kukuřičných klasů
  • 1,5 polévkové lžíce soli na každou sklenici (o objemu 3 l)
  • 1 polévkovou lžíci krystalového cukru na každou sklenici
  • převařenou vodu

A jak postupovat? Kukuřice dobře omyjte. Poté je vložte do sklenic, zasypte cukrem a solí, a nakonec na ně nalijte převařenou vodu. Ta musí dosahovat až po vrch. Poté sklenice vložte do hrnce, na jehož dno jste umístili látkovou utěrku (to proto, aby se kukuřice nezačaly ode dna hrnce vařit). Sklenice zavíčkujte, zalijte je vodou asi do jedné třetiny a hrnec dejte na sporák. Sterilizujte po dobu 30 minut a máte hotovo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další tipy pro zavařování kukuřice

Samozřejmě si můžete klasy nejrůznějším způsobem ochutit – do sklenice stačí jen přidat různé druhy koření. S poměrem soli a cukru však příliš nehýbejte, ohrozili byste trvanlivost finálního produktu. Sklenici s kukuřicí skladujte ve spíži na chladném a tmavém místě – vydrží vám tu až dva roky. Po vytažení z nálevu budou opravdu jako čerstvé a můžete je připravit přesně tak, jak jste zvyklí.

Na celý návod se můžete podívat ve videu

Jaké jsou vaše tipy pro uchování zeleniny?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Kateřina Dlubalová

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již druhým rokem, specializuji se na venkovní a vnitřní květiny, pěstování zeleniny a obecné starosti kolem zahrady. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články