Proč nechávat v autě hygienickou vložku: Za pár minut dokáže provonět celý interiér

Aby interiér vašeho vozu voněl tak, jako když jste si ho přivezli od prodejce, vyzkoušejte šikovný trik s intimkou – funguje opravdu perfektně.

i Zdroj fotografie: Zxq / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Hygienické vložky, které jsou běžně spojovány s dámskou hygienou, se ocitly v nečekané roli – slouží jako jedinečný a účinný osvěžovač do auta. Hygienická vložka napuštěná esenciálními oleji totiž dokáže během několika minut změnit atmosféru v interiéru vozu a odstranit nežádoucí pachy. Její použití je mnohem jednodušší, než například výroba oblíbeného vonného vosku, jak ji doporučuje kupříkladu web ReceptyPrimaNápadů.

Osvěžovač vzduchu pro kutily

Tato technika spočívá v tom, že se vezme hygienická vložka a rozřízne se na polovinu. Každá část se pak napustí preferovaným esenciálním olejem. Tyto olejem napuštěné poloviny se diskrétně umístí na různá místa v autě, například do přihrádky na rukavice nebo na jiná nenápadná místa. A pokud by se vám použití vložky přece jen nezamlouvalo, lze místo ní esenciální olejem napustit například dřevěný kolíček, jak doporučuje web HobbyInStory.

Hodit se může i káva

Jednou z dalších zajímavých alternativ je použití ponožky nebo sáčku naplněného kávovými zrny a pevně zavázaného. To nám doporučila čtenářka Jarka B. z Hoštic. „Umístění tohoto sáčku napuštěného kávou pod sedadlo spolujezdce se velmi osvědčuje při pohlcování nežádoucích pachů,“ tvrdí. A nám se tato metoda velmi líbí.

Kromě toho lze podle ní mletou kávu nasypat do nádoby a strategicky ji umístit v automobilu. Tuto metodu je vhodné používat, když vozidlo stojí, aby se zabránilo rozptýlení kávového prachu během jízdy. To často používám i já. Přes noc dám do vozu misku s kávou a ráno voní jako nový. A pak už jen kávu vysypu do kompostu a mám hotovo. Mezi další šikovné tipy pro váš automobil, které Chalupáři-Zahrádkáři už zveřejnili, patří rozhodně návod na rychlé rozmrazení čelního skla nebo šikovný postup na zaplašení kuny.

Na skvrny z autosedaček není potřeba drahých prostředků. Ukážu vám levnou domácí směs, která odstraní i ty nejodolnější skvrny

Další použití intimek v domácnosti

Ovšem vložky vám skvěle poslouží i v neočekávaných situacích, například když vám z podprsenky takříkajíc vyleze kostic, je možné malý kousek hygienické vložky použít jako provizorní ochrannou záplatu. Jejím nalepením na postižené místo lze zabránit podráždění pokožky a zároveň zajistit, aby podprsenka zůstala na svém místě.

Pokud se potýkáte s nepříjemným odérem uvnitř vaše domácího nebo firemního automobilu, naučte se ho provonět rychlým a jednoduchým způsobem iZdroj fotografie: Pexels
Pokud se potýkáte s nepříjemným odérem uvnitř vaše domácího nebo firemního automobilu, naučte se ho provonět rychlým a jednoduchým způsobem

Pro ženy, kteří trpí nepohodlím z celodenního nošení vysokých podpatků, pak představují hygienické vložky také velmi jednoduše použitelného pomocníka. Stačí je nalepit do bot místo běžných vložek – nabídnou vám skvělý měkký a absorpční povrch a účinně tak snižují nepohodlí nohou. Jejich přilnavost navíc zajišťuje bezpečné uchycení a fungují i jako protiskluzové elementy, což zároveň zvyšuje i vaši bezpečnost.

Jaké nevšední triky s intimkami používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Markéta Kadeřábková

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již třetím rokem, specializuji se na pokojové květiny, dekorace a zahradu. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články