Vyřazené silonky, které už pustily očko, se nevyplatí vyhazovat. Naopak se jedná o velmi užitečného pomocníka doma i na zahradě.
Umělé vlákno je vynálezem zlínské laboratoře věhlasného řetězce Baťa z poloviny minulého století. Za tento počin mu od té doby děkuje mnoho žen po celém světě. Nahradily poměrně luxusní a drahé hedvábné nohavičky, které do té doby ženy nosily. Zatímco cena je vcelku nízká, v některých případech tomu odpovídá bohužel i kvalita. Očko se pustí často v nejméně vhodnou chvíli a ačkoli možná máte zrovna zlost, staré silonky rozhodně nevyhazujte. Ještě vám mnohokrát poslouží v domácnosti při úklidu, ale i na zahradě.
Ani zrnko prachu na nábytku
Velkým pozitivem je, že nylon nepouští chloupky a je tedy velmi vhodnou alternativou pro prachovku, říká web ProŽeny. Silonku můžete také namotat na vařečku či ramínko a vyčistit tak i velmi špatně přístupný prostor. Použít ji ale můžete i na vyleštění brýlí či zrcadla, aniž byste se museli obávat jejich poškrábání. A pokud vás trápí zamlžování oken a skel, není nic jednoduššího, než použít na tento nešvar obyčejnou pěnu na holení. Radili to Chalupáři-Zahrádkáři.
Velmi zajímavým způsobem používá silonky, které už se nedají dále nosit, také paní Jaroslava K. z Velkých Losin: „Jednou mi spadla náušnice za postel. Napadlo mě natáhnout starou silonku přes hubici vysavače a pomohlo to, síla vysavače ztracenou náušnici udržela a ta neskončila v sáčku plném prachu a nečistot.“ Chalupáři-Zahrádkáři ale radili použít také vyřazené punčocháče při odstraňování vodního kamene, který trápí především oblast koupelny, ale nevyhýbá se bohužel ani kuchyni.
Semena najdou domov
Zatímco já ráda používám staré silonky i jako gumičky, je ještě mnohem více oblastí, kde je možné je použít. Kupodivu například i na zahradě, jak informuje web iReceptář. Hravě jimi nahradíte malé květináče na pěstování sazenic. Oceníte to po jejich přesazení do záhonu, kdy punčocháče vyhodíte a nemáte práci navíc s oplachováním miniaturních sadbovačů.