Proč sypat sůl na práh dveří: Předkové věřili, že se tak dají z domácnosti odehnat zlí duchové

Štěstí je třeba jít naproti. Váš dům dokonale očistí od negativní energie a zlých duchů docela obyčejná kuchyňská sůl.

Odstraňte vlhkost pomocí soli i Zdroj fotografie: NeoMeesje / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Sůl je zcela základní surovinou, kterou najdete v kuchyni snad každé domácnosti na celém světě. Zatímco já mám ráda i různé bylinkové či sopečné soli, které pokrmům dodají velmi zajímavou a netradiční chuť, mnozí se spokojí se zcela obyčejnou kuchyňskou solí. Ta samozřejmě svůj účel splní. Věděli jste ale, že sůl hraje velkou roli v ezoterice a v mnoha kulturách slouží jako ochrana před negativní energií?

Magická moc soli

Někdy se člověku lepí smůla na paty. Ať děláte, co děláte, stále cítíte negativní energii, která vás obklopuje. Sami ovšem můžete situaci zvrátit. Sůl je mocná čarodějka a tak například i web AlternativaShop radí umístit malou misku se solí do rohu každé místnosti. Ta do sebe natáhne negativní energii. Rozhodně ale nedoporučují tuto sůl posléze konzumovat. Naopak, tu rovnou vyhoďte, protože obsahuje nežádoucí energii, a nahraďte ji novou.

Rozhodně se také vyplatí nasypat sůl na práh hlavních dveří, aby špatné síly a zlí duchové nemohli do vašeho prostoru vstoupit. Podobných účinků dosahuje také například rýže a podle Feng Shui je to jeden ze základních kroků k čisté domácnosti, jak už Chalupáři-Zahrádkáři psali. „Já mám celou domácnost založenou na tomto čínském tradičním učením a pomáhá mi to. Věřím, že tímto je můj dům pozitivní,“ říká paní Marie K. z Telče.

I další suroviny pomohou

Mezi další „magickou“ surovinu se rozhodně řadí také cibule. Jak Chalupáři-Zahrádkáři informovali, naši předci věřili, že zařídí klidnější a příjemnější spaní a zažene noční můry. To ale zdaleka není jediný důvod, proč by cibule měla najít pod vaším polštářem pravidelné útočiště. Cibule je známá jako přírodní antibiotikum a dáváte-li přednost alternativní a přírodní medicíně, rozhodně znáte její léčivé účinky.

Žena pije čaj iZdroj fotografie: Piqsels
Při nachlazení dejte kousek syrové cibule na noc do ponožky

Tu podle webu ProŽeny už naši předci rádi používali právě v boji s virózami a nachlazením. Velmi účinnou metodou je dát cibuli na noc do ponožek. Za noc do sebe natáhne všechny bacily a ráno se člověk probudí zdravý. Stejně tak ale můžete cibuli dát také pod polštář, aby byla blízko hlavy. Inhalace pronikavého aroma velmi dobře pomáhá na rýmu.

Jak chráníte své obydlí před negativní energií vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články