Roličku toaletního papíru vložte do skříně, hravě si poradí s nejrůznějšími pachy

Zatuchlý odér linoucí se z šatní skříně bude navždy minulostí. Dejte do skříně prázdnou roličku od toaletního papíru a nemusíte se dále starat.

Rolička od toaletního papíru i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Některé oblíbené kousky oblečení nosíte prakticky stále a také je často perete. Pak je ale oblečení, které tak často nenosíte. Může to být tím, že je příliš malé, příliš velké, zrovna nemoderní, nemáte na něj zrovna náladu, případně je sezónní a proto bývá netknuté ve skříni poměrně dlouho. Ať už je důvod jakýkoli, faktem zůstává, že šatní skříň může po otevření poněkud zapáchat. A to i když je oblečení čisté. Způsob, kterým zabráníte šíření nepříjemného zápachu a jeho pronikání do oblečení je více než snadný. Potřebovat budete pouze roličku toaletního papíru.

Rolička jako pohlcovač pachů

Oblečení může vydávat nepříjemný odér z více důvodů. Prádlo je zde uložené příliš dlouho a zkrátka začne zatuchat, skříň není dostatečně větraná a chybí zde tedy cirkulace vzduchu, která udrží prádlo čisté, případně bývá oblečení uloženo do skříně ještě vlhké. Pokud je prádlo opravdu hodně cítit, doporučovali jsme na Chalupáři-Zahrádkáři už v dřívějším článku namočit prádlo do roztoku obsahujícího čpavek. Ten nepříjemnou vůni stáhne a neutralizuje.

Jakou roli ale hraje umístění toaletní roličky do skříně? Ač to může znít zvláštně, důvod je nesmírně jednoduchý. Jak jsme na Chalupáři-Zahrádkáři psali, není náhodou, že roličku od toaletního papíru umístíte do lednice, aby pohlcovala nepříjemné pachy, které zde mohou vznikat. Nejinak je tomu i ve skříni. Rolička absorbuje nepříjemné odéry a zanechá oblečení voňavé. Pro ještě lepší efekt můžete na roličku nakapat také několik kapek oblíbeného esenciálního oleje, radí web Zahrada.FireNews.

Co se zbytkem nepoužitých roušek: Během pár minut se z nich dá vyrobit osvěžovač do toalety

Mýdlo oblečení provoní

Se svou zkušeností se podělila i žena v domácnosti paní Jarmila H. z Podbořan: „Mě už maminka učila jak na voňavé ložní prádlo. Dávám mezi ně klasické tuhé mýdlo. Vůně se postupně uvolňuje a povlečení je nádherně svěží a vždy připravené k použití. Kostky mýdla dávám také do šatních skříní a nikdy se mi nestalo, že by oblečení zapáchalo.“ Tuto radu vřele doporučuji také já. Jedná se o nesmírně levný a trvanlivý způsob zachování voňavého oblečení.

Tuhá mýdla iZdroj fotografie: Pixabay
Také umístění tuhého mýdla pomůže pohlcovat nepříjemný zápach z šatní skříně

S neutralizací pachů pomůže i jedlá soda

Nemáte-li zrovna prázdnou roličku od toaletního papíru, případně se vám nechce myslet na nákup tuhých mýdel, existuje i jiné řešení, jak skříň provonět. Výtečným pohlcovačem pachů je také obyčejná jedlá soda, říká web DeluxeMaid. Stačí dát do skříně malou misku se sodou a ta absorbuje všechny nepříjemné odéry. Obsah misky pravidelně obměňujte. Nicméně nezapomínejte na pravidelné větrání skříně a vytírání polic, stejně tak i občasné provětrání kusů oblečení, které leží dlouho ve skříni, není od věci.

Jak udržujete skříně voňavé vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články