Zajistěte si bohatou úrodu česneku pomocí této speciální zálivky. Díky ní budou rostliny silnější a zdravější. Takto budete na vrcholu sezony sklízet česnek po kýblech.
Není nic lepšího než vypěstovat si na zahradě vlastní úrodu. Česnek je navíc nejen velmi lahodným dochucovadlem, ale obsahuje také velké množství vitamínů a prospěšných látek. Obzvláště ceněn je pro své antibiotické a antizánětlivé vlastnosti. Abyste si mohli vychutnat opravdu bohatou úrodu a mít tento přírodní lék neustále po ruce, nakopněte jeho růst touto výživnou zálivkou.
Jak pěstovat česnek
Česnek si na zahradě můžete snadno vypěstovat a využít k tomu stroužky z loňské úrody. Ty stačí zasadit do připraveného záhonu a nechat vyrůst. Pro svůj růst a správný vývoj potřebují rostliny dostatek světla, tepla a vody. Ideálně sázejte česnek vedle jahod. Vzájemná blízkost oběma druhům prospěje, a navíc česnek jahody ochrání před slimáky a dalšími škůdci.
Jak hnojit česnek
Vhodnými hnojivy můžete stimulovat jeho růst a podpořit imunitní systém. Díky pravidelné zálivce hnojícími směsmi bude česnek mnohem silnější, zdravější a odolnější proti útokům škodlivého hmyzu a dalším stresovým faktorům. Zalijte ho v květnu touto výživou a zajistěte si opravdu bohatou úrodu, která vám správným skladováním vydrží až do příští sezony.
Čím hnojit česnek
V dnešní době je k dostání spousta druhů hnojiv. Nejdůležitější prvky, které byste měli rostlinám pravidelně doplňovat, jsou dusík, draslík a fosfor. Bez těchto složek rostliny jen stěží porostou. Nemusíte kupovat drahé speciální přípravky, abyste potřebné látky česneku dodali. Sáhněte namísto toho po této ekonomičtější a ekologičtější variantě a připravte si hnojivo z močoviny.
Výroba hnojící směsi
Obzvlášť na jaře česnek ocení vydatnou zálivku hnojivem bohatým na dusík. K tomuto účelu se skvěle hodí močovina. 150 gramů lžíce močoviny nařeďte s 10 litry vody a rovnou rostliny touto směsí zalejte. Vyhněte se však její aplikaci na listy česneku a dejte pozor, aby tekutina tekla jen ke kořenům. Než budete připravenou směsí hnojit, nejprve česnek zalejte čistou vodou.
Další vhodná hnojiva
Močovinu lze nahradit také dusičnanem amonným. Dvě lžíce rozpusťte v 10 litrech vody a opět rovnou použijte k zálivce. Stejně tak připravíte účinné hnojivo z amoniaku, kdy do stejného množství vody přidáte 3 lžíce 10 % amoniaku. Skvěle funguje také vyzrálý kompost. Ten stačí nasypat na záhon a zalít vodou. Při každé další zálivce se budou živiny postupně uvolňovat až ke spodním kořenům.