Už žádné mouchy v domě, poradí si s nimi jablečný ocet

Zbavte se obtížného hmyzu ve své domácnosti pomocí přírodních receptů na domácí repelenty za pár kaček. Ušetříte tak čas i peníze za drahý nakup.

Jak na hmyz i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přítomnost hmyzu v domácnosti neudělá radost opravdu nikomu. Všudypřítomné bzučící mouchy a otravní komáři dokážou znepříjemnit pohodové lenošení v obývacím pokoji, ale i kempování v divočině. Naštěstí existují recepty na přírodní repelenty, které si můžete vyrobit doma a ve formě rozprašovačů je mít neustále při sobě. Bonusem vám bude dobrý pocit z dobře odvedené práce a také ušetřené peníze za nákup drahých repelentů v drogérii. 

Past z jablečného octa 

Určitě si zkuste doma vyrobit účinnou past z jablečného octa. Potřebujete k tomu jen základní suroviny, které má většina z vás určitě doma ve spíži. Ve větší skleněné míse jednoduše smíchejte 2 až 3 cm nalitého jablečného octa s několika kapkami tekutého pracího prostředku do myčky na nádobí. Směs důkladně promíchejte, aby se prací gel rozpustil. Roztok pak přelijte do skleniček. Ty potáhněte plastovou fólií a párátkem do ní udělejte několik děr.  

 Takto nachystané sklenice umístěte v zamořených oblastech a vyčkejte. Druhý den byste měli najít mrtvý hmyz, který se nechal zlákat vůní octa. Mouchy, ale i jiné druhy hmyzu jsou vůní octa přitahovány jako magnet. Zápach octa totiž připomíná vůni shnilého ovoce, a to je pro hmyz velmi lákavé. Díky pracímu prostředku se pak v nádobách udusí a nakonec uhynou.  

Účinný repelent z octa

Jiný repelent na bázi octa vyžaduje příměs obyčejného šamponu na vlasy, oleje a octa. Oba jsou stejně činné a jejich postup pro výrobu také velmi podobný. V rozprašovači smíchejte polovinu sklenice octa s polovinou sklenice oleje a další polovinou sklenice šamponu. Všechny ingredience dobře promíchejte a pak už jen aplikujte na hmyzem nejvíce obydlená místa.  

Hřebíček a ocet proti hmyzu opravdu skvěle pomůže iZdroj fotografie: Freepik

Trik pro lov octomilek  

Můžete použít také známý trik pro lov tzv. octomilek. Stačí dát do misky kousek ovoce bez slupky, například jablka. Misku pak opět potáhnout fólií s dírkami a nechat octomilky ať se na návnadu samy chytí. Na podobném principu pak fungují různé bylinné návnady, které pro vyhubení hmyzu ve své domácnosti můžete použít, nebo také květiny, jejichž vůně hmyz přímo odpuzuje.  

Na houbičku můžete nakapat například několik kapek levandulového oleje, čímž spolehlivě zaženete mouchy. Také napůl rozřízlý citrón s hřebíčkem je spolehlivým receptem pro odchyt obtěžujícího hmyzu. Možností je opravdu několik a je jen na vás, která bude zrovna vám a vaší domácnosti nejvíce vyhovovat. Ve snaze zbavit se obtížného hmyzu je také dobré udržovat v domácnosti průběžně pořádek, nenechávat nikde zbytky jídla, drobků, nebo neumyté nádobí a hmyz tak zbytečně nelákat.  

Jak hubíte mouchy v domě vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články