Jak na pokojovky v zimě: S rychlým růstem pomůže kyselina jantarová

Pokud v lékárně utratíte pár korun za kyselinu jantarovou, vrátí se vám tato investice několikanásobně v podobě nádherných pokojovek.

Kvetoucí lopatkovec i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Představte si jediný lektvar, který nejen urychluje proces růstu vašich pokojových rostlin, ale také zlepšuje jejich kvetení a celkovou vitalitu. Tento zázrak, který se zrodil spojením mléka a kyseliny jantarové, vás navíc vyjde jen na pár korun. Kyselinu jantarovou pořídíte v lékárně a mléko vám postačí jakékoliv – podle webu Wow-Plants třeba i to prošlé.

Dynamické duo: Mléko a kyselina jantarová

Začněte nalitím 1 litru mléka do 10litrového kbelíku. Mléko je plné nezbytných vitaminů, minerálů a aminokyselin, které podporují bujný růst a vývoj rostlin. Do mléčné směsi přidejte 1 čajovou lžičku kyseliny jantarové (nebo jednu rozdrcenou tabletu). Kyselina jantarová působí jako přírodní růstový stimulátor a katalyzátor vývoje rostlin, takže přirozeným způsobem podněcuje jejich rychlý růst a zvýšenou produktivitu, což můžu sama potvrdit.

Chcete-li maximalizovat účinnost přírodního hnojiva, přidejte 1 polévkovou lžíci jakéhokoliv hnojiva bohatého na huminové kyseliny“, radí čtenář Mirek N. z Babic. Ty totiž zlepšují schopnost rostlin přijímat živiny z okolí a zajišťují, že dostanou celé spektrum výživy potřebné pro jejich maximální vývoj a růst. Hotový přípravek používejte k zalévání svých rostlin jednou týdně nebo jednou za dva týdny (podle toho, jak náročné na výživu jsou). Web Pokojovky pak radí nezapomínat ani na správné osvětlení a teplotu.

5 nesmrtelných pokojovek pro zapomnětlivce. Hodí se do každé domácnosti a daří se jim kdekoliv

Pomůže i mléko s kvasnicemi

Obě látky obsahují cenné živiny, které rostliny snadno vstřebávají (což podporuje jejich růst i výnos). K vytvoření hnojiva budete potřebovat:

  • mléko (nejlépe tepelně neupravené nebo organické),
  • aktivní sušené kvasnice,
  • vodu
  • a velkou nádobu

Začněte zředěním 1 šálku mléka ve 4 šálcích vody. Do směsi přidejte 2 polévkové lžíce aktivního sušeného droždí a vše důkladně promíchejte. Roztok nechte několik hodin odstát, aby se droždí aktivovalo a obě složky se dobře spojily. Jakmile je roztok mléka a droždí připraven, přeceďte jej, abyste odstranili všechny pevné částice.

Když rajčata kvetou, pomůže jim k plodnosti obyčejné droždí iZdroj fotografie: Depositphotos
Jak na pokojovky v zimě: Pomůže kyselina jantarová

Hnojivo s mlékem a kvasnicemi aplikujte každé dva až tři týdny. Chalupáři-Zahrádkáři také doporučují vyzkoušené hnojivo z hub nebo oblíbenou řepnou zálivku s jednoduchou přípravou. Jako skvělé hnojivo pak máme v redakci vyzkoušený i Aspirin z lékárny nebo slupky od brambor.

Jaké jsou vaše triky pro hnojení pokojových rostlin?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články