Vánoční světýlka se už nikdy nezamotají, pomůže obyčejná lepenka

Aby se vám při rozmotávání světýlek nezamotala hlava, měli byste vyzkoušet některý z těchto triků. Takto udržíte světýlka v perfektním stavu.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

K vánoční výzdobě neodmyslitelně patří zářivá blikající světýlka. I když bývá jejich rozvěšení pracné, nejhorší bývá zpravidla změť kabelů a světýlek rozmotat. Naštěstí podle webu Frekvence1 existují jednoduché způsoby, jak kabely bezpečně a šetrně uložit. Ať už dáváte světýlka jen na vánoční stromeček nebo jimi rozsvítíte celý dům, těchto pár triků se vám rozhodně bude hodit. Kéž bych je znala dříve, než jsem je loni vložila do krabice.

Uložte světýlka do krabice

Pokud nemáte původní obal, ve kterém byly uložené, sáhněte po libovolné krabici, do které se pohodlně vlezou. Z jiné krabice odřízněte kus kartonu, upravte na požadovanou velikost, nařízněte a světýlka na něj namotejte, jak doporučuje i dřívější příspěvek na Chalupáři-Zahrádkáři. Díky tomu snížíte riziko jejich zamotání a až je příště budete potřebovat, budete je moci snadno odmotat. 

Sáhněte po stahovacích páskách

Aby se vám kabely se světýlky nezamotaly, skvěle vám poslouží stahovací pásky nebo drátky. Jednoduše světelný kabel namotejte na svou ruku, a poté jeho strany stáhněte stahovací páskou nebo obyčejným drátkem. Podle čtenářky Terezy S. z Olomouce postačí i provázek: „Když mi došly stahovací pásky, použila jsem obyčejný provázek. Je ale lepší, když vám s tím někdo pomůže a kabel sváže nebo přidrží na jednom místě.“

vánoční světýlka iZdroj fotografie: Pixabay
Vyzkoušejte některý z těchto triků pro skladování světýlek – pomůže karton nebo stahovací pásky

Nechte strom nazdobený

Tento trik ocení všichni ti, které nebaví každoročně vánoční stromeček zdobit. Jakmile sváteční čas skončí a přijde doba k jeho odstrojení, stačí jej zabalit do potravinářské folie nebo uložit do uzavíratelného pytle. Tím jej ochráníte před vrstvou prachu a dalšími nečistotami, které byste pak museli pracně čistit. V dalším roce stačí jen stromeček vytáhnout a máte hotovo. Pokud jej navíc nazdobíte podle doporučení z dřívějšího článku na Chalupáři-Zahrádkáři, výsledek vašeho zdobení bude dokonalý.

Vyzdobte si letos vánoční stromeček netradičně. Máme tipy na exotické přírodní ozdoby, které návštěvy zaručeně oslní

Vyzkoušejte ramínka nebo naviják kabelů

Omotejte světýlky šatní ramínka a pověste do skříně nebo uložte do větší krabice. Podobně lze využít také naviják na kabely. Na něj stačí světýlka jednoduše namotat a do dalšího roku máte vystaráno. Podle webu NášRegion je lze namotat také okolo krabice od bot, kde poté uložíte baňky a další ozdoby, a tak mít vše na jednom místě. Díky těmto vychytávkám pro vás bude skladování ozdob i zdobení stromečku mnohem jednodušší.

Jak skladujete světýlka a vánoční ozdoby vy, aby se nezamotala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články