5 květin, které ve váze vydrží nejdéle. Neutrácejte v květinářství více, než nezbytně musíte

                   

Jestliže se i vy rádi v zimě obklopujete živou přírodou, pak určitě nedáte dopustit na nákup řezaných květin. Pokud si však budete počínat šikovně, neutratíte za ně nikdy víc, než je nezbytně nutné. Stačí totiž vsadit na ty správné druhy, které vám ve váze vydrží opravdu dlouho. A které to jsou?

iZdroj fotografie: Pixabay

Chryzantémy jako jasná první volba

Dost možná je budete znát spíše pod českým názvem listopadky. Ale to nic nemění na tom, že jde o oblíbenou květinu čínských císařů. Těm učarovala nejenom díky svému vzhledu, ale také vitalitě. Jakmile ji jednou uříznete ze záhonku, vydrží vám ve váze opravdu dlouho. A co víc, i drobná poupata obvykle po nějakém čase vykvetou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Karafiát pokvete více než týden

I když jsou tyto květiny zejména díky událostem v minulosti poměrně neoblíbené, na jejich výdrži jim to vůbec neubírá. Ba právě naopak. Musíte jen dodržet jednu základní podmínku – zbavit stonky všech zelených listů. Pokud zůstanou ponořené, začne voda velmi rychle zahnívat a karafiáty odumřou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neznámý snědek je opravdu odolný

Podle jména nejspíše snědek (Ornithogalum dubium) nepoznáte, ovšem jakmile vám ukážeme fotografii jeho zářivě žlutých květů, budete hned vědět, odkud vítr fouká. Jeho nádherné květy skvěle vyniknou v jakékoliv kytici, ale slušet jim to bude i samostatně. Potřebují jen pravidelnou výměnu vody a seřezávání stonku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Frézie potěší výdrží i vůní

Další skvělou květinou do vázy jsou jednoznačné frézie. Dokážou nádherně vonět a pokud jim dopřejete ty správné podmínky, vykvetou vám postupně až na samý konec stvolu. Potřebují jen pravidelnou výměnu vody, do které pokaždé přidáte trochu cukru. Tak budou absolutně spokojené.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Květ zázvoru strčí všechny do kapsy

Pokud se vám povede sehnat do kytice květ zázvoru nebo kurkumy, vydrží vám i dva nebo tři týdny, aniž by jakkoliv ztratily na kráse. A to platí i pro mnohé další tropické květiny, jako je například anthurie nebo orchidej. I tady se však vyplatí dbát na pravidelnou výměnu vody a odstranění zahnívajících zelených částí.

Zásobujete se přes zimu také řezanými květinami?

Přemýšlíte nad tím, jak správně věnovat květiny a čemu se vyhnout? Zjistěte to
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články