Myši se už v domě neukáží, vyžene je obyčejný česnek

Vyhnat myši z příbytku lze i méně surovou cestou, než je přichystání pastiček s oblíbenou pochoutkou. Účinně, levně a nenásilně.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mít doma myši, to je neštěstí. Nejen, že leckdy způsobují nemalé materiální škody, ale mohou ohrožovat i vaše zdraví. Je tedy proto ve vašem zájmu dostat je z domu co nejrychleji pryč. A pokud vám není úplně sympatická pastička na myši, která je sice nesmírně účinná, nicméně nehumánní, zvolte jinou možnost. Čistě přírodní způsoby jsou účinné, levné a myši raději samy vyklidí vaše teritorium.

Jak zjistit, že čelíte myší invazi

A jak se vlastně dozvíte, že máte doma myši? Prozradí je hned několik ukazatelů. Myši primárně hledají úkryt později na podzim, kdy hledají vhodné přístřeší před zimou. Pátrají však i po potravě a teplém místě, kde by mohly přivést na svět mláďata. Prozradí je tak například stopy po kousání a škrábání, drobky od jídla na zemi, prapodivné zvuky ozývající se především v nočních hodinách, trus a moč a v neposlední řadě také nezvyklé chování domácích mazlíčků, kteří možná myši detekovali dříve, než vy, říká web HomeBydlení.

Přírodní cesty, jak se myší zbavit

Je-li vám použití pastiček na myši proti srsti, vyzkoušet můžete zcela přírodní suroviny, které je odradí. Je známo, že myši mají velmi dobře vyvinutý čich. A právě tudy vede cesta. Zatímco Chalupáři-Zahrádkáři radili obklopit se mátou, levandulí či jinými aromatickými bylinkami (já mám vyzkoušený například vratič či heřmánek), jako velmi účinný se jeví také česnek. Ten je velmi účinným přírodním antibiotikem.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta

Co dát do pasti na myši, aby se chytly cobydup: Sýr je klasika, pomůže i obilí

Kromě toho, že uzdravuje tělo i rostliny, si však z něj můžete vyrobit velmi účinný domácí repelent, o čemž Chalupáři-Zahrádkáři také psali. Intenzivní vůně česneku odláká nejen nepříjemný hmyz v létě, ale i myši z vašeho příbytku. Stačí vystopovat, kudy se dostávají dovnitř a umístit jim do cesty česnek, přes který nepřejdou. Pan Robert J. z Hlinska preferuje jiný způsob: „Zjistil jsem, že myši nenávidí skořici. Když zaregistruji, že mám doma myš, smíchám si mletou skořici s vodou a postříkám místa, kde by asi mohla být. Zanedlouho mám po problému.“

Česnek a máta iZdroj fotografie: Piqsels
Co myši bytostně nenávidí jsou výrazné vůně, vyzkoušet můžete bylinky i česnek

Myši velmi dobře slyší

Pokud zrovna nemáte čas chystat pro myši překvapení, ze kterých radost mít nebudou, můžete zainvestovat a pořídit plašič myší, což doporučuje web ProŽeny. Ten vysílá specifické tóny o frekvenci, kterou člověk prakticky nepostřehne. Pro zvířata je to ale zvuk nesmírně nepříjemný, a to natolik, že raději samy vezmou nohy na ramena.

Jak řešíte myší invazi vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články