Pár kapek amoniaku do sudu s dešťovou vodou a účinná zálivka je na světě

Obohaťte obyčejnou vodu o pár kapek čpavku a nakopněte růst rostlin na své zahradě. Díky tomuto triku se dočkáte opravdu velké úrody plné lahodných plodů.

Pár kapek glycerinu do sudu s vodou vám pomůže šetřit i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dopřejte svým rostlinám na jaře extra dávku živin. Vhodnými hnojivy stimulujete jejich růst, podpoříte imunitní systém a zlepšíte jejich celkové zdraví. Díky tomu budou mnohem vitálnější a odolnější vůči škůdcům a dalším stresovým faktorům, jakou jsou náhlé výkyvy teplot, změna prostředí po přesazení nebo nákaza různými nemocemi, houbovými chorobami a plísněmi.

Čím zalévat rostliny na zahradě

Aby se mladé rostliny mohly správně vyvíjet, potřebují ke svému životu ty nejlepší podmínky. Ty jim zajistíte dostatečným množství světla, tepla, vody a dalších živin. Kohoutková voda je často plná minerálních látek, které ve skutečnosti růst rostlin často zpomalují. Navíc je tvrdší a pro rostliny hůř vstřebatelná. Mnohem lepší alternativou je zachycená dešťová voda, voda ze studny nebo jiného přírodního zdroje.

Jak zachytávat dešťovou vodu

Využívání tohoto zdroje vody je vynikajícím způsobem, jak naložit s vodou, která naprší na vaši zahradu. Ze všech zastřešených ploch pomocí okapů jednoduše svedete vodu do barelu, kde se bude postupně shromažďovat. Při vydatných dlouhotrvajících deštích pak jednoduše jeden barel vyměníte za druhý. Pokud je váš pozemek v jednom místě často podmočený, můžete na něm vytvořit přírodní jezírko. Voda v něm se bude pravidelně doplňovat a vy ji využijete k zálivce rostlin na zahradě.

okurky ve skleníku iZdroj fotografie: Depositphotos

Obohaťte dešťovku amoniakem

Vynikající hnojící směs si za pár korun připravíte smícháním dešťové vody s pár kapkami čpavku a peroxidu vodíku. Do barelu nebo sudu o objemu 200 litrů přidejte 100 ml amoniaku a 100 ml peroxidu vodíku a důkladně promíchejte. Tato zálivka vaše rostliny skvěle vyživí, zahubí patogeny v půdě, a navíc jim umožní snazší vstřebávání živin z okolí. Mohou tedy růst i dvakrát rychleji.

Jak rostliny správně hnojit

Zejména na jaře většina rostlin lační po vydatné zálivce výživnými hnojivy. Jakmile roztaje sníh a půda se dostatečně prohřeje, začněte s pravidelnou aplikací bohatých hnojiv. Dusík, draslík a fosfor jsou základní stavební prvky, bez kterých vám nic neporoste. Ani tak to s jejich aplikací zbytečně nepřehánějte, protože častým hnojením naděláte více škody než užitku.

Jak vyrobit hnojivo ze slepičího trusu

Z čeho vyrábíte přírodní hnojiva doma vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články