Proč vložit do ovladače na televizi kousek alobalu? Důvod je překvapivě praktický a jen tak na něj nepřijdete

                   

Alobal je v domácnosti velmi užitečným pomocníkem. Ale někdy se hodí i tam, kde bychom to jednoduše nečekali. Třeba ve chvíli, kdy chcete „opravit“ ovladač na televizi. Jak je to možné? Má totiž jednu vlastnost, kterou většina dalších obyčejných pomocníků postrádá – dokáže skvěle vést elektřinu. A právě to by se vám mohlo hodit v případě, kdy vám v ovladači takříkajíc dojde šťáva v bateriích.

Kousek alobalu zachrání den

Nejspíš se to občas stane i vám – chcete si přepnout na televizi oblíbený program, ovšem ovladač jednoduše nereaguje. Zkontrolujete všechna nastavení, několikrát jím klepnete o stůl – a stále nic. Je tedy jasné, že na vině jsou baterie. Tady však nastává další kámen úrazu. Pokud potřebujete dvě tužkové baterie, ale máte doma jenom jednu, zkrátka a dobře se na nic nepodíváte. Tedy pokud doma nenajdete ještě jednu mikro.

iZdroj fotografie: Pixabay

Máme na mysli samozřejmě baterii mikrotužkovou. Ale jak to udělat, aby do ovladače opravdu zapadla? Jak už asi tušíte, klíčem bude právě alobal. Poskládejte ho na co nejmenší plochu a vložte ho na plusový konec místa pro baterii. Poté do ovladače vtlačte i mikrotužkovou baterii, přidejte klasickou tužkovou a uzavřete. Uvidíte, že ovladač bude fungovat, jako by se vůbec nic nestalo. A vydrží opravdu dlouho.

Alobal nenechávejte v ovladači dlouho

Můžete takto „fungovat“ klidně i několik měsíců. Ovšem spíš to nedoporučujeme. Pro jakoukoli elektroniku je vždy lepší, když čerpá z vyvážených zdrojů. Tedy nejenom ze stejně velkých baterií, ale třeba i z těch stejně nabitých. Není tedy například vhodné kombinovat napůl vybité baterie s těmi úplně novými. To by se vám mohlo v budoucnu vymstít v podobě zkrácené životnosti vašeho elektronického pomocníka.

iZdroj fotografie: Pixabay

Další triky pro ovladač na televizi

Někdy bohatě postačí i to, že baterie mezi sebou prohodíte. Prodloužíte tak výdrž ovladače o několik dní a mezitím si snadno skočíte do obchodu pro nové baterie toho správného průměru. Rovněž doporučujeme obalit ovladač do igelitu a dobře utěsnit. Na ovládání nic nepoznáte, ovšem uchráníte ho před vlhkostí, která by se na něj mohla dostat třeba z převržené sklenice s nápojem. Až příliš často totiž bývají tyto dvě věci na stejné ploše.

Jak nabrousit struhadlo alobalem

Tím však využití alobalu v domácnosti ani zdaleka nekončí. Naopak. Máte doma struhadlo, které má podle vás už to nejlepší za sebou? Pak ho ještě nevyhazujte a místo toho se ho pokuste znovu naostřit. Nejlepší metodou je hřebík o správném průměru, kterým vyrovnáte a lehce nabrousíte všechny otvory. Ovšem pomoci může i alobal zmačkaný do pevné kuličky, jímž několikrát přejedete po struhadle směrem shora dolů. Už jste to vyzkoušeli?

Podívejte se, jak vypadá využití alobalu v ovladači na televizi v praxi. Je to jednodušší, než si myslíte
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články