Ručníky budou měkké jako obláček, do bubnu pračky stačí přidat prášek do pečiva

Aby byly vaše ručníky zase v perfektní kondici a vypadaly jako nové, přidejte při jejich praní do pračky ingredienci, která je obnoví.

i Zdroj fotografie: Toad40 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Sen o luxusně měkkých ručnících, které připomínají ručníky ze špičkových hotelů, se může snadno stát skutečností díky minimálnímu úsilí a geniálnímu pracímu hacku – tak to alespoň tvrdí web ProŽeny. Tajemství se ukrývá v prášku do pečiva. A nezáleží na tom, jaký si pořídíte – klidně to může být ten úplně nejlevnější, na který v obchodě narazíte. Účinky však bude mít vždy stejné (naopak se rozhodně nevyplatí utrácet za dražší druhy, jako například ty s přídavkem vinného kamene apod., na výsledek to nemá vliv).

Jak správně prát ručníky

Při třídění prádla nikdy nemíchejte ručníky s jiným oblečením nebo prádlem. Také se ujistěte, že buben pračky není příliš přeplněný, abyste jim poskytli prostor pro důkladné vyčištění a změkčení. Poté už jen zbývá přidat k vašemu běžnému pracímu prášku ještě ten do pečiva. Působí stejně účinně jako komerční aviváže, ale bez chemických složek.

Poté už jen ručníky vyperte na svůj oblíbený prací program a máte hotovo. Uvidíte, že budou zase vypadat i sát jako nové. A stejné účinky má i obyčejná jedlá soda. Chalupáři-Zahrádkáři také poradili, jak si poradit se zatuchlými ručníky nebo co vytvořit z těch, kterým už opravdu původní vzhled a savost vrátit nelze.

Hotelový fígl na praní ručníků, ložního prádla a oblečení. Zničí bakterie, obnoví původní barvu a odstraní i zvířecí chlupy

Další osvědčené tipy pro péči o ručníky

Používejte prací kapsle, které se v pračce rozpouštějí rychleji a účinněji než prací prášek, a teplotu praní nastavte mezi 40 a 60 stupni Celsia. „Ocet je stejně účinný čisticí prostředek, který nejen osvěží ručníky, ale také vyčistí pračku,“ radí k tématu čtenářka Radka U. z Hronova. Také zvolte velmi nízký stupeň odstřeďování, abyste zabránili pomačkání a nadměrnému opotřebení ručníků a před zavěšením na sušák každý kus důrazně protřepejte. Po usušení je skladujte v dobře větraných skříních nebo policích, abyste zabránili vzniku plísní.

Pokud už vaše ručníky po letech praní nevypadají v takové kondici jako obvykle, zkuste je vyprat s pečicím práškem. iZdroj fotografie: Freepik
Pokud už vaše ručníky po letech praní nevypadají v takové kondici jako obvykle, zkuste je vyprat s pečicím práškem

Prdopeč pomůže i v kuchyni

Prášek do pečiva není jen superhvězdou praní. V kuchyni se podle webu iPrima osvědčuje i jako účinný čisticí prostředek. Je ideální na smaltované nádobí, připálené hrnce nebo hrnky potřísněné čajem. Jeho aktivní složky se aktivují horkou vodou a bez námahy vyčistí i mnohá těžko dostupná místa. Pasta vytvořená z prášku do pečiva a horké vody pak funguje jako fantastický čisticí prostředek na různé povrchy. Stačí ji nanést na znečištěné místo, nechat 10 minut působit a poté vše dočistit běžným způsobem.

Jaké jsou vaše osvědčené triky pro praní ručníků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články