Nastartujte po přesazení růst paprik a rajčat. Po této extra výživné zálivce porostou jako divé. Takto si zajistíte opravdu bohatou úrodu a velké a šťavnaté plody.
Nic nechutná tak dobře, jako zelenina a ovoce vypěstované na vlastní zahrádce. Aby byla vaše sklizeň co největší, musíte však rostlinám zajistit tu nejlepší péči. Pokud se rozhodnete pro pěstování ze semen, bude vás to stát ještě více práce a trpělivosti. I úplný začátečník si však může vychutnat vlastní úrodu, pokud bude dodržovat tato jednoduchá pravidla.
Proč sazenice nerostou
V některých případech se stává, že sazenice po přesazení do venkovního záhonu zpomalí nebo zcela zastaví svůj růst a někdy už jej znovu nenastartují. To bývá způsobeno tím, že je půda ještě příliš chladná nebo se mladé rostliny nedokážou vzpamatovat ze změny prostředí. Tomu naštěstí snadno předejdete a vhodnými prostředky jejich další vývoj podpoříte.
Jak na přesazování sazenic
Abyste přechod z vnitřního do venkovního prostředí sazenicím usnadnili, měli byste je zpočátku postupně otužovat. Tak pro ně bude teplotní změna mnohem snazší a rychleji se z tohoto šoku vzpamatují. I tak byste to neměli provádět dříve, než je půda dostatečně prohřátá a venkovní teploty ani v noci neklesají pod 10 °C. Díky tomu budou moci rostliny pokračovat v růstu.
Jak stimulovat růst rajčat a paprik
Prvním způsobem, jak nakopnout růst těchto rostlin, je použití hnojiva z cibulových slupek. Výroba tohoto přípravku je nejen velmi jednoduchá, ale navíc se také zbavíte organických zbytků z kuchyně. Slupky z 5 až 7 cibulí vložte do libovolné nádoby s vodou a nechte odstát. Poté nálev nařeďte s 10 litry čisté vody a přelijte do nádoby s rozprašovačem.
Obohaťte nálev popelem
Pro zesílení některých účinků lze do cibulového roztoku přidat 2 až 3 lžíce popela. Tři dny nechte směs louhovat, a nakonec opět nařeďte s 10 litry vody. Pomocí rozprašovače aplikujte výsledný přípravek na rostoucí papriky a rajčata, které se vám za tuto extra výživnou zálivku odmění velkým množstvím sladkých a šťavnatých plodů.