Zálivka z mykorhizy vyživí každou plodinu na zahradě

Dopřejte svým rostlinám extra dávku potřebných živin a nakopněte jejich růst. Díky této zálivce si budete moci vychutnat opravdu bohatou úrodu plnou chutných plodů.

7 prostředků, které vám pomohou perfektně vyživit zahradu i Zdroj fotografie: Ali Eminov / Creative Commons / CC BY-NC.20
                   

Není nic lepšího než moci sklízet čerstvě utržené ovoce a zeleninu vypěstované na vlastní zahrádce. Mají nejen mnohem lepší chuť, ale i nutriční vlastnosti. Abyste si mohli užít co největší sklizeň, musíte rostlinám zajistit tu nejlepší péči a ochránit je před škůdci, nemocemi, houbovými chorobami a plísněmi. Tuto práci vám usnadní zálivka z mykorhizy.

Proč je důležité rostliny hnojit

Pro zdravý růst a správný vývoj potřebují rostliny dostatečné množství živin a dalších prospěšných látek, které přímo působí na rozvoj jejich zelených částí, květů i kořenového systému. Navíc podporují imunitní systém a zlepšují tak jejich celkové zdraví. Používání chemických hnojiv z obchodu je z dlouhodobého hlediska škodlivější než přírodní prostředky, které jsou k rostlinám i vašemu zdraví mnohem šetrnější.

Co je mykorhiza

Jedná se o mikroskopické houby, které žijí v symbiotickém vztahu s kořeny rostlin. Ty pronikají do kořenových vláken a zlepšují jejich funkci vstřebávání živin, která je díky jejich přítomnosti až desetkrát vyšší. Rostliny tak mohou věnovat více energie k tvorbě a rozvoji nových částí a plodů. Jejich výnosy jsou tak mnohem vyšší a plody chutnější a šťavnatější.

Angrešt, jarní hnojení iZdroj fotografie: Depositphotos

Kombinace mykorhizy s prospěšnými bakteriemi

Účinek mikroskopických hub můžete ještě navýšit, pokud je posílíte koloniemi prospěšných bakterií. Ty svou přítomností několikanásobně urychlují rozklad organických zbytků v půdě, a navíc pohlcují škodlivé mikroorganismy, které se v ní nacházejí. V kombinaci s houbami tak pro rostliny vytvářejí příjemné prostředí a ideální životní podmínky.

Jak používat mykorhizu na zahradě

Pro přípravu tohoto výživného prostředku stačí smíchat 10 litrů vody se 4 polévkovými lžícemi mykorhizy a 4 polévkovými lžícemi probiotik. Směs důkladně promíchejte a nalévejte přímo na vrchní části rostlin. Aplikovat tuto zálivku můžete pravidelně každých 10 dní po celé léto. Takto si zajistíte opravdu bohatou úrodu plnou velkých a chutných plodů.

Jak mykorhizu aplikovat na záhon

Jaké zkušenosti máte s používáním mykorhizy vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články