Jarní hnojení jabloní: Domácí hnojivo s vysokým obsahem dusíku zaručí letos bohatou úrodu

Jakmile se venkovní teploty vzdalují bodu mrazu, netrpěliví zahradníci vyráží do svých zahrad a připravují se na další sezónu. Pohnojte své jabloně a těšte se na bohatou úrodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Začátek jara se nese ve znamení velkých pracích na všech zahrádkách. Po zimě je potřeba zahradu uklidit, zkontrolovat případné napáchané škody a připravit na další sezónu. Přestože tyto práce mohou být náročné, s probouzející se přírodou se probouzí také dřímající energie zahradníků, kteří ji všechnu rádi využijí k oživení své zahrádky. Abyste si mohli užít šťavnaté plody vaší jabloně, dopřejte jí dávku přírodního hnojiva.

Proč jabloně méně plodí

Jakmile začne jabloň plodit méně plodů, většinou se předpokládá, že je strom jabloně unavený, nemocný nebo starý. Namísto toho abyste zdravý strom likvidovali, zaměřte svou pozornost na půdu. Ta může být vyčerpaná a obsahovat pouze zbytkové množství živin potřebných k růstu a plození stromu. Jakmile živiny v půdě dojdou, strom nemá z čeho brát a nemůže plodit. Tento problém naštěstí můžete vyřešit pomocí libovolného přírodního hnojiva.

Začněte hnojit jabloň už na jaře

Abyste měli jistotu, že vám jabloň poroste a budete si moci vychutnat její lahodné plody, dopřejte jí s příchodem jara pořádnou dávku potřebných živin. Včasné hnojení může podpořit růst stromů, což povede k větším a šťavnatějším plodům. Na začátku sezóny potřebují jabloně doplnit obzvlášť velkou dávku živin, aby se po zimě nastartoval jejich růst. Přírodním hnojivem svým jabloním zaručeně prospějete.

jabloň, jablka, plody, ovocný strom iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak vybrat vhodné hnojivo

V jarním období potřebují jabloně doplnit především minerální látky. Jakmile v první polovině března opadne sníh, měli byste aplikovat první dávku bohatého minerálního hnojiva. Dusík obsažený v hnojivu podpoří tvorbu a růst výhonků. Vhodným hnojivem hnojte své jabloně po celou sezónu. Mladý strom spotřebuje přibližně 40 g hnojiva a dospělá plodící jabloň až 120 g. 

Pokud sníh koncem března ještě neopadl, můžete prostor kolem jabloni vyčistit, půdu kolem stromu důkladně pohnojit a opět přikrýt sněhem. Jak bude sníh postupně stát, pomůže minerálům obsaženým v hnojivu proniknout i hlouběji do půdy k nižším kořenům a strom tak bude mnohem lépe vyživen. Pravidelným hnojením můžete podpořit strom v růstu a vývoji plodů. Růst a plození jabloní můžete ovlivnit také vhodným omlazením stromu.

Jak hnojit ovocné stromy

Kdy začínáte hnojit jabloně vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články