Zajistěte si velkou úrodu šťavnatých hroznů pomocí tohoto účinného a levného hnojiva. Za pár korun vyživíte hned několik keřů. Díky této zálivce budete hrozny sklízet po kýblech.
I úplný začátečník si může vypěstovat vlastní úrodu hroznů, pokud bude dodržovat určitá jednoduchá pravidla. Jedině se správnou a dostatečnou péči budou mít rostliny dost energie pro tvorbu sladkých a šťavnatých plodů. Vytvořte jim ty nejlepší životní podmínky a doplňte jejich zásobu živin pomocí tohoto výživného levného hnojiva.
Jak správně pěstovat hrozny
Ze všeho nejdůležitější je vybrat pro tyto rostliny vhodné místo k růstu. Půda by měla být velmi dobře propustná, protože nemají rády přílišné vlhko. Velmi špatně snáší mrazy a silné poryvy větru. Z těchto důvodů je lepší sazenice vinné révy vysadit na teplém a krytém místě, kde budou mít dostatek slunečního světla. Před větrem a nízkými teplotami je můžete ochránit také netkanou textilií nebo speciálními plachtami.
Proč je důležité rostliny hnojit
Hrozny, stejně jako jiné druhy rostlin, potřebují ke svému růstu dostatečné množství živin, vitamínů a dalších prvků, bez kterých neporostou. Pokud máte na péči o svou vinici dostatek času, využijte přírodnější a šetrnější řešení. V opačném případě jednoduše sáhněte po univerzálním Cereritu.
Jak hnojit hrozny
Pro výrobu této účinné a výživné směsi potřebujete jen čistou vodu a Cererit. V 10 litrech vody rozpusťte 2 polévkové lžíce minerálního hnojiva a přelijte do nádoby s rozprašovačem. Hotovou směs aplikujte na jednotlivé ovocné keře, tím jim dodáte zásobu dusíku, draslíku a fosforu, které jsou základními stavebními prvky pro jejich zdravý růst a vývoj.
Na co si dát pozor
Kromě této péče se musíte v průběhu roku vypořádat s různými druhy škůdců a nemocemi. Hrozny bývají velmi náchylné ke vzniku plísní a houbových chorob, které se mezi jednotlivými keři velmi snadno rozšiřují, pokud mezi nimi nejsou dodržovány nutné rozestupy. Na bobulích si také velmi rádi pochutnají špačci a jiní mlsní ptáci, proto byste měli zvážit pořízení ochranných sítí nebo vytvoření jiných pastí a strašáků, které vám pomohou úrodu ochránit.