A mouchy už se v domě neukáží: Účinný vyháněč je směs hřebíčku s bobkovým listem

 Zbavte se komárů a much pomocí domácího odpuzovače z hřebíčku, bobkového listu a alkoholu. Během několika minut máte problém s hmyzem dokonale vyřešen.  

i Zdroj fotografie: Donald Hobern / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Začalo léto a s ním také sezóna obtěžujícího hmyzu. Kdo by neznal otravný zvuk bzučící mouchy či pískajícího komára? Tento nepříjemný hmyz vás však celé léto obtěžovat nemusí. Stačí, když při jeho eliminaci vsadíte na účinné přírodní prostředky.

Zbavte se hmyzu bez použití chemie

Je možné poradit si s tímto hmyzem jinak, než s použití plácačky? Mnoho lidí využívá v boji proti mouchám a komárům klasické chemické přípravky, které se prodávají v drogérii. Ovšem ani jejich úspěšnost není vždy stoprocentní, a navíc nebývají úplně nejlevnější. A ve hře je samozřejmě i nepříznivý dopad na životní prostředí.

Na trhu je také široká nabídka různých mucholapek, na které se mouchy a také komáři, jež proletí kolem, jednoduše přichytí. Ale přiznejme si, že tyto hmyzí pohřebiště rozvěšené po domově nepůsobí nijak vábně. Jsou zkrátka silně odpuzující a často také v prostoru překáží. A s použitím odpuzovače hmyzu, který se dává do zásuvky, se musíte mít také na pozoru. Vydává sice zápach, který hmyz odpuzuje, ale z bezpečnostních důvodu ho musíte každý večer ze zásuvky vyndávat. Jinak totiž hrozí nebezpečí požáru.  

Vyrobte si domácí odpuzovač komárů a much 

Nejlépe a zároveň nejjednodušeji proto působí možnost vyrobit si odpuzovač obtěžujícího hmyzu v domácích podmínkách. Budete potřebovat minimum ingrediencí a váš dům se rychle stane přívětivou oázou klidu. Připravte si zhruba patnáct kusů hřebíčku, 25 ml kafrového oleje a také čtyři bobkové listy. Suché koření jednoduše rozdrťte, smíchejte ho ve skleněné nádobě a zalijte alkoholem.  

komár na kůži iZdroj fotografie: Pexels

Obsah skleněné láhve pak zavíčkujte a nechte ho odležet alespoň týden na chladném a temném místě. Roztok získá tmavou barvu a také velice silný odér, který mouchy a komáry od návštěvy vašeho domova spolehlivě odradí. Domácím odpuzovačem hmyzu ošetřete rámy oken a dveří a hmyz se u vás už určitě ani neukáže. Stejnou službu získáte pokud 2 až 3 kapky hřebíčkového moku kápnete do nádoby se solí a necháte vše jen tak působit na okenním rámu. Obtěžujícího hmyzu ve své domácnosti se tímto způsobem nadobro zbavíte.  

Jak se zbavujete much a komárů vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články