Dopřejte svým okurkám extra dávku živin a zalijte je hnojivem z fermentované trávy. Takto nakopnete jejich růst a sklízet budete velké a křupavé plody plné lahodné chuti.
Okurky patří mezi nejoblíbenější plodiny léta. Nejen pro svou lehkou a svěží chuť, ale i pro velké množství vitamínů a prospěšných látek. Díky velkému obsahu vody taky skvěle hydratují lidský organismus, který zvlášť v letních měsících vyžaduje přísun většího množství vody. Zaměřte se na jejich správné hnojení a užije si opravdu bohatou úrodu.
Dopřejte okurkám tu nejlepší péči
Aby byla vaše sklizeň co největší, musíte svým rostlinám zajistit tu nejlepší péči. T spočívá především ve správné výsadbě nebo výsevu. Ke správnému vývoji potřebují tyto plodiny dostatek slunečního světla a tepla. Z toho důvodu je většina zahradníků pěstuje ve skleníku, kde jsou životní podmínky mnohem stabilnější a přívětivější.
Co dělat pro velkou úrodu okurek
V dalších krocích je pak důležité těmto rostlinám dopřávat dostatečné množství vody a dalších potřebných živin. Jejich zásoby doplníte vhodnými výživovými směsmi, které podpoří růst rostlin, a navíc posílí jejich imunitní systém. Celkově pak budou okurky mnohem vitálnější, zdravější a chutnější. Také budou mnohem lépe odolávat útokům škůdců a případným nemocem, houbovým chorobám i plísním.
Čím hnojit okurky
V obchodech je k dostání velké množství speciálních hnojicích přípravků. Jejich dlouhodobé používání se však nedoporučuje. Často bývají plné toxických látek, jejichž stopové množství se pak objevuje i v samotných plodech. Jejich konzumací pak zanášíte nežádoucími sloučeninami i svůj vlastní organismus. Proto namísto nich raději sáhněte po šetrnějších a bezpečnějších přírodních alternativách.
Vyrobte si hnojivo sami
Velmi snadno a většinou jen za pár korun si doma můžete připravit velké množství hnojiva, které prospěje celé vaší zahradě. K jeho výrobě lze využít organické zbytky z vaší domácnosti, plevelné rostliny a další přírodní suroviny. Tímto způsobem ušetříte nejen své peníze, ale také životní prostředí. Navíc rostlinám dodáte přesně ty látky, které momentálně potřebují nejvíc.
Hnojivo z fermentované trávy
Abyste si připravili hnojící směs z fermentované trávy, naplňte napřed kyblík čerstvě posekanou trávou a zalejte vodou. Přikryjte jej pokličkou a umístěte na teplé a slunné místo na dalších 5 až 7 dní. Jakmile se na hladině objeví pěna, máte hotovo. Výsledný nálev nařeďte v poměru 2:10 s čistou vodou a nalejte přímo ke kořenům okurek, které budou díky němu brzy obsypané velkými a šťavnatými plody.