Japonská metoda sušení prádla urychlí schnutí o desítky minut

Prádlo může být suché opravdu rychle i ve chvíli, kdy nemáte k dispozici sušičku. Stačí použít několik šikovných triků.

Prádlo lze vysušit velmi rychle a efektivně i bez sušičky i Zdroj fotografie: Al Silonov / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0
                   

Sušení prádla nemusí být záležitostí celého dne. Leckdy si lze pomoci i šikovnými triky, které pomohou docílit rychle suchých svršků nebo ložního prádla jen s minimálními nároky na prostor nebo vaši námahu. Jedním z nich je i oblíbená japonská metoda.

Jak sušit prádlo „po japonsku“

Také vždy postupujete při věšení prádla tak, že největší kusy dáte doprostřed věšáku a ty malé na okraj? Pak to pro jednou zkuste obrátit. Ve středu věšáku se totiž vlhkost drží mnohem více, ovšem díky množství „drobného“ prádla bude moci rovnoměrně unikat do okolí, což pomůže k rychlejšímu sušení.

Metodu může ještě vylepšit výroba tepelného tunelu. Stačí jen pověsit prádlo na věšák a přes něj ještě přehodit ručník. Jeho delší konec však musíte zastrčit za topení tak, aby teplo proudilo pod ručníkem přímo na pověšené prádlo. Je to velmi jednoduché, a přitom opravdu účinné.

Další tipy pro rychlé sušení

Opravdu na usušení prádla spěcháte? Pak jednoduše použijte obyčejný ventilátor. Stačí ho postavit v blízkosti radiátoru nebo jiného zdroje tepla a zavěsit prádlo před něj. Tento podomácku vyrobený vysoušeč pomůže zvýšit cirkulaci vzduchu kolem prádla a urychlí sušení. Pokud je venku suché počasí, můžete také zavěsit prádlo venku na šňůry. Slunce a vítr ho pomohou rychle vysušit. S menšími kousky oblečení vám může pomoci i mrazák – mrazivý vzduch je totiž hodně suchý a dokáže množství vláhy z textilií vytáhnout.

Prádlo lze vysušit velmi rychle a efektivně i bez sušičky iZdroj fotografie: Pixabay

Použijte ručníky – efekt bude rychlý

Pokud máte nějaké ručníky, můžete je použít k absorpci vlhkosti z prádla. Položte prádlo na rovný povrch a přikryjte ho ručníky. Po několika minutách je odstraňte a nechte prádlo (i navlhlé ručníky) jednoduše doschnout. A pomoci vám mohou i v pračce – jednoduše vložte suchý ručník společně s prádlem, které chcete vysušit, a zapněte program odstřeďování. Po jeho skončení bude prádlo téměř suché a k dalšímu doschnutí mu poté bude stačit mnohem kratší čas.

Pokud ovšem potřebujete opravdu rychle usušit jednotlivé kusy prádla, můžete použít fén na vlasy. Stačí na prádlo pověšené v prostoru jednoduše foukat horkým vzduchem, dokud se úplně nevysuší. Je samozřejmě také možné rozložit prádlo přímo na topení, ale myslete na to, že by se to některým jemným materiálům vůbec nemuselo líbit.

Snižte vlhkost v místnosti

Schnutí prádla také celkově zefektivníte, pokud se zaměříte na minimalizaci vlhkosti panující v místnost. Snažte se ji proto často větrat, používejte odvlhčovač vzduchu nebo jednoduše zvyšte teplotu v místnosti. Všechny tyto tipy vám zcela jistě pomohou s rychlým sušením prádla bez sušičky. Podívejte se i na další trik, jak usušit prádlo za 15 minut bez použití jakéhokoli spotřebiče.

Jak rychle sušíte prádlo bez sušičky vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články